Результати проведення Тижня іноземних мов у БНАУ

У Білоцерківському національному аграрному університеті пройшов Тиждень іноземних мов. Він був присвячений Міжнародному дню рідної мови, який відзначається у світі з 1999 року рішенням ЮНЕСКО. Протягом 5 днів викладачами кафедри іноземних мов було проведено низку заходів, спрямованих на поліпшення мовлення студентів, збагачення їх лінгвокраїнознавчими знаннями. Усі викладачі кафедри долучилися до проведення олімпіад з англійської, німецької, французької мов серед студентів немовних спеціальностей різних курсів БНАУ, а також інших заходів.

В олімпіаді з іноземної мови взяло участь багато студентів. Підведення підсумків, перевірка письмових завдань потребували немало часу. Результати олімпіади радують.

Переможці І туру студентської олімпіади-2018 з англійської мови для немовних спеціальностей:

І місце:

1.  Кісліцький Андрій - факультет права та лінгвістики,1к
2. Качалов Владислав Олексійович – факультет права та лінгвістики,1 курс

ІІ місце:
1. Демченко Юлія Вікторівна, АБТФ, 1 курс ГКЗ
2. Гагарін Дмитро Дмитрович – ФВМ,1 курс
3. Гриб Анна Вікторівна – АБТФ, 1 курс, ГКЗ

ІІІ місце:
1. Кирилюк Євген - факультет права та лінгвістики, 1 курс
2. Оганесян Сабіна Мурадівна   – ФВМ , 1 курс
3. Моторна Марія Андріївна – ФВМ, 1 курс
4. Лупащенко Анна Олександрівна – ФВМ, 1 курс

Переможці І туру студентської олімпіади-2018 з німецької мови для немовних спеціальностей, яка відбулася 21.02.2018:

І місце – Курчин Олег Станіславович – ФВМ, 1к.3гр

ІІ місце:
1. Ващенко Олександр Володимирович –ФВМ 1к (СП), 2 гр.
2. Матєров Максим Сергійович – АБТФ, 2 к

ІІІ місце:
1.  Січкар Ліля Володимирівна – ФВМ, 1 к (СП), 2 гр.
2. Скицан Мирослава Романівна- ФВМ, 1 (м), 5 гр.

Переможці студентської олімпіади-2018 з французької мови для немовних спеціальностей:
1 місце – Палківська Олександра (факультет ветеринарної медицини, 2 курс, 4 група).
2 місце – Пашкевич Анна (економічний факультет, 2 курс, 1 група).
3 місце – Палківська Тетяна (факультет ветеринарної медицини, 2 курс, 4 група).

Куратори студентів-лінгвістів 1 курсу А. І. Єрко та О.Д. Будугай організували й провели дві зустрічі студентів-перекладачів і студентів-іноземців підготовчих курсів БНАУ, які залишили позитивні емоції, виявилися плідними для засвоєння нових знань. Під час знайомства всі студенти спершу спілкувалися українською, наскільки вистачало мовного запасу іноземцям. Найкращі знання української мови виявив еквадорець Лукас Телло, за що українські студенти влаштували йому справжню овацію. Лукас і його земляк Ліссандро Лузуріага спілкувалися й рідною їм іспанською мовою з нашими студентками Катериною Буртан, Марією Перес.

Далі студенти-лінгвісти мали змогу розмовляти англійською мовою з представниками Алжиру, Еквадору, Камеруну. Першокурсники як важливу подію сприйняли те, що вперше в житті мали змогу спілкуватися з носіями французької мови з Камеруну, Алжиру. На допомогу початківцям приходили четвертокурсниці Калерія Алейнікова, Влада Тряпіцина, за потреби вони перекладали з різних мов. Багато хто з іноземців вивчав удома німецьку мову, тож спілкувався на зустрічі німецькою. Активну участь у діалогах взяли першокурсники Роман Батраков, Анастасія Лаврінчук, Ірина Лендрик, Людмила Масюк, Богдана Смолич, Анна Мокрогуз, Вікторія Друмова, Ольга Данилюк, Анастасія Рябушко, Анастасія Садовська та ін.

У рамках Тижня іноземних мов до Міжнародного дня рідної мови 21 лютого було проведено другу зустріч, свято «Мандрівка столицями країн світу». Майбутні лінгвісти Тетяна Щербанюк, Богдана Смолич, Максим Згуровець, Лідія Шульга підготували цікаві презентації про Київ, Пекін, Берлін, Відень, Париж. У другому семестрі першокурсники почали вивчати другу іноземну мову під керівництвом викладачів А. І. Єрко, М.М. Носенко, О.Д. Будугай. Лунали вірші, скоромовки, прислів’я китайською, французькою, німецькою мовами, які вони вже встигли вивчити. Студенти-філологи читали також і власні твори українською мовою.

Камерунці Арман Тумені та Жак-Іван Омгба презентували політичну столицю Камеруну, місто Яунде, а також свою економічну столицю, місто Дуала. Камерунці співали відомі їм пісні українською мовою, а також пісню французькою мовою камерунської співачки Марти Замбо. Дуже зворушливо пролунала пісня на сауа, одній із регіональних мов Камеруну у виконанні Жака-Івана Омгба. Французька й англійська мови є офіційними у цій країні. Але в Камеруні побутує більше ста регіональних мов, які корінні мешканці вважають материнськими.

Отже, завдяки Тижню іноземних мов студенти вкотре усвідомили роль мовних знань у житті людини ХХІ ст. У них помітно зріс інтерес до вивчення іноземних мов.

Ольга  Шмирова, завідувач кафедри іноземних мов БНАУ