ENG | УКР |

Рідкісний інструмент – клавесин – в будинку органної та камерної музики у Білій Церкві

 

Цього тижня в органному залі Білої Церкві відбувся концерт старовинної та сучасної музики у виконанні одеського колективу «Pracht-Ensemble». Концерт відбувся у незвичному форматі, що дуже сподобалось глядачам. Окрім чудового звучання клавесину (Андрій Прахт) та дивовижного вокалу (Олена Ріхтер, сопрано), ми з колегами мали нагоду почути натхненну розповідь художнього керівника колективу, пана Прахта, про музичне мистецтво. Напів-лекція, напівпросвітня історія розкрила дивовижні цікавинки з історії музики, про видатних композиторів, про вплив старовинних традицій та творів на сучасних композиторів. Розповідь органічно перепліталася з яскравими музичними творами.

Твори, що прозвучали, належали мистецькому музичному генію від ХІ-го до ХІХ століття, охопивши чотири музичні епохи: ренессанс, барокко, класицизм і наш час. В концерті прозвучали твори іспанської, французької, англійської шкіл, однак в основі програми – німецькі композитори: Бах та Гендель, твори яких є світовою спадщиною. Улюбленими композиторами колективу є Бах, Гендель, Вівальді, Карло Орігоне, Орландо Гіббонс. Звучали твори Джуліо Каччіні, Яна Свеллінга, Франсуа Оберен, Жиля Фарнебі.

Для проведення концерту музикантам довелося привезти клавесин. «Це достатньо рідкісний інструмент, тому доводиться возити його туди, де його складно або неможливо знайти», – зазначив Андрій Прахт, з ніжністю проводячи долонею по невеликому і дорогому інструменту.

Долучаючись до прекрасного, справді хочеться сказати: мова музики не потребує перекладу. Вона зрозуміла, вона просто входить у наші серця, якщо їх відкрити.

 

С.І. Цехмістренко, професор, завідувач кафедри хімії

О.С. Цехмістренко, доцент кафедри хімії