Теоретично-практичний тренінг з «Лінійної оцінки корів» в рамках співпраці Нідерландсько-Українського Молочного Центру та Білоцерківського НАУ

20 лютого в рамках співпраці Нідерландсько-Українського Молочного Центру та Білоцерківського НАУ (координатор проекту професор Сахнюк В.В.) відбувся тренінг з профільними викладачами та студентами 2 курсу біолого-технологічного факультету на тему «Лінійна оцінка корів» за участі Нідерландського незалежного експерта Хууб Пік (Huub Peek) в рамках проекту Нідерландсько-Українського Молочного Центу (DUDC).

На кафедрі генетики, розведення та селекції тварин біолого-технологічного факультету відбулася теоретична частина тренінгу, де Хууб Пік ознайомив всіх присутніх з лінійною оцінкою екстер’єру корів за нідерландською методикою. Він зазначив, що лінійна оцінка ВРХ базується на визначенні балу окремої частини тіла тварини, що впливає на її продуктивність, здоров’я та довголіття.

Практична частина тренінгу з проведення лінійної оцінки корів пройшла на молочній фермі НВЦ Білоцерківського НАУ, де викладачами кафедри генетики, розведення та селекції тварин та головними спеціалістами з тваринництва НВЦ була проведена оцінка екстер’єру корів-первісток.

Даний практично-теоретичний тренінг – це можливість набути нові знання та вміння з лінійної  оцінки молочної худоби викладачами, головними спеціалістами з виробництва та переробки продукції тваринництва та студентами.

Буштрук М.В., Бабенко О.І., Клопенко Н.І., канд. с-г наук, викладачі кафедри генетики, розведення та селекції тварин