Тиждень китайської мови й культури («中国语言文化周» 活动)

З 25 лютого до 1 березня у корпусі №6 Білоцерківського національного аграрного університету пройшов Тиждень китайської мови й культури («中国语言文化周» ). Його заходи планувалися й відбувалися під керівництвом декана факультету права та лінгвістики В. Д. Борщовецької, завідувача кафедри іноземних мов О. П. Цвид-Гром, викладача китайської мови А. І. Кацалап.

25 лютого відбувся конкурс на кращий тематичний плакат про культуру Піднебесної від студентів-китаїстів 1-4 курсів факультету права та лінгвістики. Журі визначило переможців: ними стали студенти 2го курсу, художниця та автор ідеї Лаврінчук Анастасія зобразила китайську пані в традиційному національному одязі. Цього ж дня було оголошено про проведення Фестивалю гігантських китайських ліхтарів у Києві (中国传统花灯节). Усі охочі можуть відвідати цей феєричний захід до кінця березня. Виставка працює щодня з 17-ї години. Треба тільки потрапити на Співоче поле в місті Києві, недалеко від СМ «Арсенальна». Частина студентів та викладачі вже мали нагоду милуватися цим оригінальним явищем.

26 лютого студенти факультету права та лінгвістики отримали багато корисної профорієнтаційної інформації, переглянули презентації, слухали повідомлення студенток Ірини Лендрик, Анастасії Коцюби. Вони дізналися про структуру, диференціацію за рівнями та особливості складання міжнародного іспиту з китайської мови HSK (汉语水平考试). Зацікавила присутніх і презентація про топ десяти можливих професій для майбутнього китаїста. Студенти почули цінні поради про підготовку до співбесіди з роботодавцем та організацію подальшої праці.

Підводячи підсумки Тижня китайської мови та культури хочеться зазначити, що його заходи збагатили студентів-перекладачів новими знаннями й дали поштовх для подальшого вивчення іноземних мов. Адже володіння будь-якою іноземною мовою - це широко відчинені двері в інший, досі не пізнаний світ, вільне спілкування з новими людьми та розширення горизонтів для вдалої кар’єри й особистісного розвитку. А відтак молоді люди, які поставили собі за мету ґрунтовно оволодіти ще й східними мовами, зробили впевнений крок назустріч своєму успішному майбутньому.

О. П. Цвид-Гром, канд. філол. н., завідувач кафедри іноземних мов;

А. І. Кацалап, асистент кафедри іноземних мов БНАУ,