Участь студентів факультету права та лінгвістики в ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Правознавство»

Найкращий час доби для споглядання будь-якого туристичного об’єкту – це передсвітанковий час. Олімпіада стала для нас не лише перевіркою знань, але і цікавою подорожжю, тож ранній приїзд до Івано-Франківська не зіпсував нашого позитивного настрою, адже ми мали можливість побачити прекрасне місто ще до того, як воно прокинеться, почне чепуритися мітлами двірників та підганяти працьовитих, чемних та культурних жителів: кого на роботу, кого на навчання, а комусь, можливо, дав поспати у цей час, готуючись до того, щоб зустріти нас у всій своїй красі. Їдучи з вокзалу, виконаного з елементами мавританського стилю ( на що ми не могли не звернути увагу) машиною, з якою нас люб’язно зустріли студенти юридичного інституту ім. Василя Стефаника, ми мали можливість пересвідчитися, що олімпіада обіцяє бути влаштованою на вищому рівні. Умови проживання приємно здивували, адже тепла вода, приємний міський краєвид з вікна підняли настрій і трохи відволікли від хвилювання. Оргкомітет олімпіади також потурбувався, щоб розмістити нас у готелі, що неподалік від юридичного інституту. Прибувши на місце проведення олімпіади заздалегідь, приємно здивувалися смачній каві та ситному сніданку у місцевому кафе «Феміда», працівники якої з приємною посмішкою та теплим настроєм зустріли нас. Зареєструвавшись ми попрямували до актового залу, де нас оточило енергетикою наших розумних, компетентних, юридично ерудованих колег-суперників по змаганню. Вступне слово В.А. Васильєвої – директора юридичного інституту, дещо підняло наш бойовий дух та надихнуло до написання тестів. Три наступні години пройшли в повному зануренні у власні коридори пам’яті юридичних дисциплін. Після виконання тестових завдань ми віддалися пішохідній прогулянці містом. Затишний, компактний, культурний Франківськ водив нас своїми вулицями, алеями, парками, демонструючи себе у всій своїй красі. Архітектура часів між двома Світовими війнами, зокрема: міська ратуша у стилі конструктивізм, наш готель «Дністер» – теж є прикладом раннього модернізму. Франківськ – це місто де модернізм як стиль пережив постмодерн і гармонійно уживається з теперішнім автопостмодернізмом.  Показний стиль бароко також демонстрував себе у всій своїй красі у таких спорудах як: Вірменський костел (зріле бароко), Бароварня, Єзуїтський костел, Колегія єзуїтів, Колегіальний костел Діви Марії (бароко з елементами ренесансу), а також прекрасна споруда Медичного університету у стилі неоренесанс. Також ми відвідали фортечну галерею «Бастіон», де натрапили на виставки різних напрямів мистецтва: фотографії, живопису, графіки та скульптури, навіть телевежа Франківська чимось нагадала ввечері Ейфелеву у Парижі.

Наступного дня на нас чекало нагородження призів за участь, адже за підсумками командного туру наша команда за рейтингом серед 60 вищих навчальних закладів опинилася на 5 місці. Але це не зламало нашого ентузіазму та жаги вдосконалення у пізнанні юриспруденції. Саме тому ми наполегливо радимо студентам факультету права та лінгвістики активно брати участь у різноманітних олімпіадах та змаганнях юридичного спрямування, адже шлях до зірок тернистий, але дорогою до них можна знайти щось не менш цікаве та пізнавальне ніж сама перемога!