Урочисте засідання Ради біолого-технологічного факультету з нагоди 80-річчя Федорова В.П.

20 серпня 2016 року відбулось урочисте засідання Ради біолого-технологічного факультету БНАУ з нагоди 80-річчя від дня народження кандидата с.-г. наук, доцента, декана зооінженерного факультету (1976-1989 рр.)   Федорова Володимира Петровича.

Про життєвий шлях ювіляра розповіла кандидат с.-г. наук, доцент Донченко Т.А.

У 1961 році Володимир Петрович став студентом зоотехнічного факультету Білоцерківського сільськогосподарського інституту і з того часу усе його життя – навчання в інституті, в аспірантурі, науково-педагогічна діяльність - тісно пов’язане з нашим навчальним закладом. За час навчання в аспірантурі (1966-1969 рр.) Володимир Петрович під керівництвом завідувача кафедри спеціальної зоотехнії підготував і успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Улучшение состава молока и повышение скорости молокоотдачи у коров симментальской породы методами племенной работы».

Володимир Петрович пропрацював на одній кафедрі майже півстоліття, він пройшов шлях від асистента до кандидата наук, до висококваліфікованого викладача – доцента, завідувача кафедри крупного тваринництва (1991-1993 рр.),  декана зооінженерного факультету (1976-1989 рр.).

Наш ювіляр високопрофесійний педагог, науковий працівник, один з провідних вчених України в галузі конярства. Він  є автором 63 наукових статей, 27 навчально-методичних, співавтором трьох видань типової програми з Конярства, двох підручників «Основи землеробства і тваринництва» і «Розведення сільськогосподарських тварин з основами спеціальної зоотехнії», навчального посібника «Племінна робота: Довідник», багатьох рекомендацій виробництву з удосконалення технології конярства.

З вітальним словом виступив Перший проректор, доктор біологічних наук, професор Новак Віталій Петрович. Від імені ректорату та профкому університету він вручив Володимиру Петровичу орден університету «За мудрість, гідність, самовідданість» та матеріальну нагороду.

Привітали ювіляра голова Ради ветеранів БНАУ, професор Розпутній О.І.;   ректор  університету 1977-2006 рр., академік НААНДоктор ветеринарних наук, професор  Власенко В.М.

Також щирі слова на адресу Володимира Петровича висловили почесні гості: Народний депутат України, Державний службовець 1-го рангу, Голова Державного комітету України із земельних ресурсів України  Засуха Анатолій Андрійович;  член-кореспондент НААН, доктор с.-г. наук, професор, заступник директора Інституту розведення і генетики тварин НААН, випускник зоофаку БЦСГІ 1966 р. Єфіменко Михайло Якович; Начальник управління з питань розвитку тваринництва і рослинництва, Заступник директора департаменту агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації, випускник ЗІФ 1979 р. Кривенда Олександр Михайлович; Перший заступник начальника Головного управління державної служби України, колишній заступник директора інформаційного центру персоніфікованого обліку пенсійного фонду України, випускник зоофаку 1974 року Борсук Микола Олександрович;  професор НУБіП, доктор сільськогосподарських наук Гопка Борис Максимович.

У святкуванні ювілею взяли участь директор Агрофірми "Узинська", випускник ЗІФ 1981 р. Козачук Михайло Андрійович; директор заготзерно Оратівського р-ну Вінницької обл., випускниця ЗІФ 1986 р. Поліщук Наталія Григорівна; заступник  начальника райдержадміністрації Оратівського р-ну Вінницької обл., випускник ЗІФ 1986 р. Поліщук Василь Іванович, голова Білоцерківської райдержадміністрації Маршалок В.А.; колишні колеги та друзі - Бала В.І., Криворучко В.В., Кононенко О.І., Левандовський А.К., Федорченко М.С.; випускники зооінженерного факультету - Слупський В.П.,  Приймак Ю. В.,  Бикоріз А.М., Бикоріз Л.М., Федорченко Н.А., Козачук Л.М., Малій В.М., Малій Т.Г., Рибачук Л.М., Гернаденко Ю.В., Тараненко О.Д.

Декан біолого-технологічного факультету, професор Бомко В.С., члени Ради та співробітники факультету щиро вітаємо вельмишановного Володимира Петровича з ювілеєм і від усієї душі

Бажаємо здоров’я, як криця міцного,

Будьте душею завжди молоді.

Хай Вашу долю освітлюють зорі,

А щастя рікою вливається в дім.

Хоч було тривог у житті немало,

Та не будемо згадувати сумне,

Бо горить в душі іще багаття,

Вогонь горить – це головне.

На довгий вік, на многії літа,

На шану від людей, на тепло родинне,

Стелися доле, крізь усе життя,

Лише добром для доброї людини!!!