Успіх студента-іноземця Алейна Венсана Лессомо на конкурсі читців творів Великого Кобзаря

5 березня у Білоцерківській центральній бібліотеці для дорослих відбувся перший тур ювілейного ХХХ-го міського конкурсу читців-декламаторів на краще виконання творів Т. Шевченка «Кобзарева зоря». У ньому взяли участь старшокласники й студенти різних навчальних закладів. Долучилися до цього заходу студентки 4 курсу факультету права та лінгвістики БНАУ: Мар’яна Кабула декламувала «Заповіт» Т. Шевченка у перекладі на французьку мову, Надія Гапоненко читала твір «Думи мої…» Т. Шевченка у перекладі на німецьку мову.

Уперше в стінах бібліотеки виступив виходець із Камеруну Алейн Венсан Лессомо, студент-іноземець першої групи курсів української мови Білоцерківського НАУ. Він виразно прочитав «Заповіт» Т. Шевченка українською мовою, а також у перекладі на французьку мову. Аудиторія та друзі по навчанню тепло підтримали його починання у вивченні спадщини Кобзаря. Студент отримав диплом та оригінальний подарунок: записну книжку-щоденник із цитатами творів Т. Шевченка. Тепер він має право брати участь у другому турі змагань 22 травня 2019 р. За умовами фінального міжнародного конкурсу виступи на іноземних мовах представників різних народів дуже схвалюються.

Студенти-іноземці з Камеруну та Гвінеї не тільки уболівали за одногрупника, але й стали свідками глибокої пошани українців до спадщини Кобзаря. Вони заспівали кілька пісень своїми рідними мовами під час підрахунку балів членами журі. Авторитетне журі відзначило актуальність виступів наших студентів на різних мовах. Поліглоти органічно підсилили провідну ідею творчих змагань про діалог культур.

Цей успіх щиро порадував усіх викладачів української мови як іноземної. Вітаємо старанного студента Алейна Венсана Лессомо і зичимо йому перемог на наступних етапах конкурсу.

Ольга Будугай, канд. філол. наук, доцент кафедри іноземних мов БНАУ