Весна і жінка нероздільні у творчості поета-науковця В.П. Лясоти

28 лютого відбулася відкрита загальна виховна година для 2 СПб та 3 СПс курсів факультету ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ. Її було організовано наставником 2 групи 2 СПб курсу доцентом Соловйовою Людмилою Миколаївною, яка на початку зустрічі ознайомила студентів з історією виникнення свята Міжнародного жіночого дня 8 березня. Не випадково це свято припадає на весну – пору, коли пробуджується і розквітає все живе на Землі.

Тематика жінки, матері, весни мелодійно оспівується в українських вокальних творах, які гостям дарували студенти Муковоз Анастасія та Воляр Юрій. Пісні у їх виконанні звучали надзвичайно душевно та по-весняному гармонійно.

Хто, краще за поета, розповість про весну, про жінку? Тому ми запросили гостя – цікавого поета, кінорежисера, актора-виконавця Василя Петровича Лясоту, професора, науковця, завідувача кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва та патанатомії імені Й.С. Загаєвського факультету ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ.

Лясота В.П. бажаний гість у студентських та учнівських аудиторіях, бібліотеках, клубах тощо. Його палке слово патріота й громадянина збуджує серця, бентежить душі. Василь Лясота пише про село, рідний край, долю батьків. У його слові немає байдужості, є любов, переживання, а найголовніше – душа. А вона в автора «Журавлиної веснянки», щойно виданої книги Василя Петровича, завжди молода, життєрадісна, оскільки закохана в життя, рідну землю:

Земля моя, родинне древо!

Гаряче літечко й весна…

Стрункої мальви цвіт рожевий,

Серпневе золото зерна!

Слово поета образне й лаконічне, близьке простому читачеві й гурману з вишуканим поетичним смаком. Очевидно, що автор постійно працює над словом, бо понад усе шанує рідну мову.

Василь Петрович декламував свої вірші досить пристрасно і театрально, з глибиною в душі та чуттєвістю в серці. Також заворожували відеофільми, зняті поетом особисто. У телевізійних проектах ТО «Рось-фільм» беруть участь і студенти університету. За цікаву зустріч та гарний настрій, подарований гостям, організатори подякували поету і побажали творчого натхнення на довгі роки.

Після зустрічі Василь Петрович Лясота власноруч підписав усі придбані видання «Журавлиної веснянки» і отримав подарунок на згадку.

Соловйова Л.М., наставник 2 групи 2 СПб курсу,
доцент кафедри паразитології та фармакології