ENG | УКР |

Відкриття у науковій бібліотеці виставки, присвяченої 80-м роковинам «Великого терору» в Україні

 

14 березня у науковій бібліотеці відбувся інформаційний захід, метою якого було вшанування пам’яті жертв «Великого терору» – масових політичних репресій 1937-1938 рр.

Про масштабну кампанію масових репресій, що була розгорнута з особистої ініціативи Йосипа Сталіна та його найближчого оточення, розповіла у своєму вступному слові Мельник Л.М., завідувач кафедри суспільно-гуманітарних дисиплін.

Доцент Ярмола О.В. наголосив, що зокрема на Білоцерківшині вивченням злочинів  радянського режиму проти власного народу у 1920-1930 рр. займається голова Білоцерківського добровільного товариства незаконно репресованих Володимир Олексійович Коломиєць. За результатами багаторічних власних досліджень він опублікував монографію «Сосни замість обелісків (Білоцерківський мартиролог)». Перше видання цієї книги вийшло з друку у 2011 році. Книга нараховує більше 500 сторінок. Значну частину її складають списки жителів міста та мешканців білоцерківського району, більшість яких була засуджена до розстрілу або ж увязнення у радянських «далеких» таборах.

Оскільки масові репресії торкнулися і багатьох українських родин, Олександр Володимирович закликав студентів більше цікавитися минулим своїх рідних: дідусів і бабусь, які були очевидцями тих вже далеких трагічних подій.

Завідувач відділу бібліотеки Бєлєнька Т.П. ознайомила студентів І курсу АБТФ та їх кураторів (доцент Городецький О.С., доцент Качан Л.М.) з тематичною виставкою «Розстріляне Відродження: до 80-х роковин «Великого терору» в Україні. Бібліотекар розповіла про плеяду українських письменників і поетів, які за своє вольнодумство, мужність і патріотизм були страчені репресивним режимом. Серед них: поет-неокласик Микола Зеров, драматург Микола Куліш; письменники: Валер’ян Підмогильний, Микола Яловий, Григорій Косинка, Євген Плужник, Микола Вороний та багато інших.

Студенти взяли активну участь у запланованому заході, під час проведення якого вони усвідомили жахіття і трагізм тих подій та засудили ці злочини сталінського тоталітарного режиму.

 

Мельник Л.М., завідувач кафедри суспільно-гуманітарних дисиплін

Бєлєнька Т.П., завідувач відділу бібліотеки