Відкрий Німеччину для себе

 

У 2016 році в Берліні під час зустрічі міністрів закордонних справ України Павла Клімкіна та ФРН Франка Вальтера Штайнмайєра було прийнято Рішення про проведення Українсько-німецького року мов 2017/2018. Це рішення було ухвалено з метою поглиблення взаємовідносин та подальшого розвитку співпраці у галузях освіти та культури між обома країнами. Протягом всього року мова та література мають стати платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів та європейських цінностей. Починаючи з літа 2017 та до літа 2018 року протягом Українсько-німецького року мов заплановані численні заходи по всій Україні. В Німеччині також передбачена різностороння програма заходів, присвячених українській мові. Розуміючи важливість такого державного рішення Наукова бібліотека Білоцерківського національного аграрного університету також долучилася до загальнобібліотечного проекту «Мова.Культура. Німеччина», запланувавши ряд заходів.

Нещодавно співробітники наукової бібліотеки підготували книжкову виставку «Відкрий Німеччину для себе» і розмістили її в Інформаційному центрі ЄС при Білоцерківському національному аграрному університеті. На виставці представлена література, за якою читачі мають можливість «здійснити мандрівку» до Німеччини: пізнати більше про її історичні міста, про екологію, економіку і сільське господарство країни, освіту і культуру. Великий розділ «Вивчай німецьку! Це цікаво і сучасно» вміщує книги про німецьку мову, яка сьогодні являється другою за популярністю іноземною мовою в Україні та навчальні посібники для її вивчення.

Відкрили виставку Варченко Ольга Миронівна – проректор з наукової та інноваційної діяльності та проректор з освітньої, виховної та міжнародної діяльності Бабенко Сергій Петрович.

Проректор Варченко О.М. відмітила, що бібліотечні заходи до Українсько-німецького року мов є ланкою для поглиблення існуючої співпраці між установами освіти та культури обох країн та започаткування нових довгострокових партнерських стосунків і проектів. Вона відмітила, що вивчення німецької мови і її знання  відкривають перспективи для наших студентів: завдяки німецькій мові вони отримають підтримку в їхньому професійному розвитку і перед ними відкриватимуться кар’єрні перспективи. А в університеті все для цього є: і потужний науково-викладацький склад і навчальна література в фонді наукової бібліотеки. Також Ольга Миронівна передала на виставку від ректора Даниленка Анатолія Степановича видання про Німеччину та її столицю – місто Берлін, які вручив йому Перший секретар Посольства Федеративної Республіки Німеччини Герман Інтеман під час візиту до університету по питаннях співпраці.

Герман Інтеман в напруженому графіку візиту віднайшов час і також завітав на відкриття виставки. Він з задоволенням познайомився з її експонатами, відмітивши, що приємно вражений, дізнавшись, що в Білоцерківському національному університеті проводять заходи по знайомству з його країною і її мовою. Він побачив, що наукова бібліотека має чимало пізнавальних матеріалів для цього, а також наукову і навчальну літературу, періодичні видання і не тільки на українській мові, а й на німецькій. Герман Інтеман передав до бібліотеки декілька примірників книги «Факти про Німеччину» і аналогічні на німецькій мові. А ще Первий Секретар Посольства ФРН наголосив, що для нього цікавою стала інформація, що в університеті діє Інформаційний центр ЄС, (відкритий за сприянням ректора Даниленка А.С.), який знайомить мешканців міста з країнами Євросоюзу.

Керівництво БНАУ та гість – Перший секретар Посольства ФРН побажали всім присутнім: викладачам, студентам, бібліотекарям наснаги і успіхів в пізнанні такої далекої, але в одночас близької країни – Німеччини.

Бачинська Н.А., директор наукової бібліотеки, координатор Інформаційного центру ЄС