ENG | УКР |

Візит Президента Німецько-українського наукового Об’єднання ім. Ю.Бойка-Блохина у Німеччині (Мюнхен)

 

18 жовтня відбувся візит у центральний корпус і на факультет права та лінгвістики БНАУ знаного науковця із ФРН Дарини Блохин. Зустріч відбулася у рамках виконання пунктів підписаної у травні 2017 р. угоди про співпрацю колективу викладачів і студентів ФПЛ БНАУ з Німецько-українським науковим Об’єднанням ім. Юрія Бойка-Блохина (скорочено НУНО), що в Мюнхені.

Президент НУНО Дарина Дмитрівна Блохин народилася на Тернопільщині. Вищу освіту здобула у Харківському ДПІ. Захистила дисертацію з методики самостійної роботи. 33 роки працювала педагогом-методистом у Тернопільській області. У 1994 році виїхала до ФРН і п’ять років навчалась на факультеті філософії в Українському вільному університеті (УВУ). Захистила докторську дисертацію, стала доктором філософії. Має звання почесного академіка Академії наук вищої школи України (АН ВШУ), члена-кореспондента Української вільної академії наук (УВАН) у Нью-Йорку, лауреата премії фонду ім. Т. Шевченка, голови Фонду і Музею родини Блохин при Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному універси­теті ім. Г. Сковороди. Матеріали цього фонду-архіву відкриті для студій з історії, політології, літературознавства, мовознавства.

Дарина Блохин має понад 660 наукових праць, більше десятка серед яких – монографії. Активно досліджує й пропагує діяльність свого чоловіка проф. Юрія Бойка-Блохина (1909-2002), автора біля 900 праць з історії української літератури, які він писав шістьма мовами.

У центральному корпусі Дарину Дмитрівну вітали Олександр Боньковський, Світлана Воляник, Ольга Будугай. Пані Дарина оглянула центральний корпус і висловила своє захоплення його ошатним оформленням, красивим актовим залом, музеєм, яскравими квітниками, добре доглянутою територією закладу.

Далі вона поквапилася на заплановану зустріч з філологами у корпус №6. Там вона прочитала змістовну лекцію для студентів-перекладачів 1-2 курсів на таку актуальну тему: «Внесок українських учених діаспори у світову науку». Лектор вела мову про літературознавців і філософів Домета Олянчина, Дмитра Чижевського, Юрія Бойка-Блохина та ін.

Цього ж дня відбувся науковий круглий стіл. На ньому викладачі Дарина Блохин, Анастасія Єрко, Ольга Будугай, а також студенти-перекладачі Алла Пампуха, Віталіна Сергеєва, Анна Мокрогуз, Богдана Смолич, Діана Олійник та ін. поділилися своїми краєзнавчими напрацюваннями. Йшлося про виконання проектів «Книга пам’яті: імена замість номерів», «Книга пам’яті: діти Другої світової війни», які є вагомими пунктами угоди про співпрацю. Доповідачі зібрали спогади, записані з вуст очевидців про долю українських остарбайтерів, в’язнів концтаборів Німеччини, дітей у період Другої світової війни.

Бібліотекар Тетяна Манішевська ознайомила присутніх з відповідними науковими джерелами, презентувала документальну книгу з бібліотеки БНАУ, яка є актуальним і сьогодні щоденником спогадів дівчинки-очевидиці Анни про воєнне лихоліття.

На виховній годині спілкування з пані Дариною було невимушеним. Вона розповіла про особливості німецької системи освіти, специфіку виховання високоосвіченого й дисциплінованого фахівця, сучасні умови життя і праці студентів. Майбутні перекладачі мали змогу дізнатися з перших вуст про реалії життя ФРН. Особливо всіх зацікавило те, що в Німеччині без гарних знань державної мови не беруть на роботу нікого. Наприклад, техпрацівниця не зможе без володіння мовою прочитати й зрозуміти етикетки на сучасних засобах для миття й прибирання, відтак може зіпсувати речі, які вона миє. Тоді замість зарплати вона матиме проблему з штрафом за брак у роботі. Гостя висловила задоволення охайними туалетами у корпусі №6 і сказала, що це дуже важливо. У ФРН немає непочесних професій. Кожен на своєму місці має чесно виконувати свої обов’язки, тоді всі сфери життя будуть у гармонії, суспільство процвітатиме.

Доктор філософії із Мюнхена подякувала деканові Валентині Борщовецькій, заступникові декана Світлані Лобачовій, завідувачу кафедри іноземних мов Ользі Шмировій і всім іншим педагогам-гуманітаріям за чемних, вихованих, допитливих і зацікавлених у навчанні студентів.

Дарина Блохин захоплено оглянула береги Росі, мальовничі дерева, алеї, ставки і скульптури парку «Олександрія». Того ж дня з приємними враженнями про Білу Церкву і БНАУ Дарина Блохин виїхала до Києва. Ми їй щиро вдячні за візит. Наша співпраця БНАУ з НУНО триває далі.

 

Ольга Шмирова, завідувач кафедри іноземних мов

Ольга Будугай, доцент кафедри іноземних мов