ENG | УКР |

Враження від стажування в VetAgroSup

 

Стажування у Ліонській ветеринарній школі я проходив в рамках твіннінг-проекту МЕБ між нашим університетом та VetAgroSup (м. Ліон, Франція) впродовж 03.04–12.04.2017 р.

У перший день стажування, в команді з 2-х викладачів та 10-ти студентів, мені випала нагода працювати на одній з приватних ферм, де утримується 40 корів. В цей час студенти виконували діагностику вагітності та акушерсько-гінекологічної патології молочних корів з використанням УЗ-сканера, обстежували приміщення і стадо корів, які в ньому утримуються: заміряли приміщення ферми, вимірювали температуру підлоги, де утримуються сухостійні корови та корови відразу після отелення, оцінювали поставу кінцівок корів, форми, розмір і стан дійок, угодованість тварин, форму хребта, виповненість голодних ямок, діагностику субклінічного маститу та кетозу, стан силосної ями та якість силосу. Хочу зазначити, що студенти проявляли значну активність та зацікавленість у процесі роботи, яку виконували самостійно, під контролем та, інколи, з допомогою викладачів.

Наступного дня брав участь у захисті звітів студентів за результатами візиту на приватну тваринницьку ферму. Підсумкову оцінку кожен студент отримує за результатами роботи на фермі, теоретичну підготовку, якість презентації та письмового звіту.

Разом із теоретичною, студенти Ліонської ветеринарної школи отримують добру практичну підготовку. Зокрема, з цією метою вони відвідують ферми для надання лікувальної допомоги хворим тваринам, що було виконано в один із днів. Для цього 7-м студентів, у супроводі викладача та лікарів ветеринарного госпіталю, брали участь у лікуванні 7-денного теляти, хворого на криптоспоридіоз та ешерихіоз (діагноз установлений кілька днів тому за результатами дослідження калу, в якому виявили відповідні збудники і чутливість їх до антибіотиків).  У стаціонарі Ліонської ветеринарної школи завжди є хворі тварини, тому студенти мають змогу брати безпосередню участь у їх дослідженні та лікуванні.

Крім цього, в один із днів, у складі групи студентів-експертів (5 курс) та 2-х викладачів брав участь в експертизі сирів, що  виробляються на одній із приватних ферм. Під час такого візиту студенти спілкувалися з фермером не лише про сир, а й про технологію його отримання, заготівлю кормів, якість силосу та силосної ями, спосіб роздачі корму коровам, напування корів, прибирання гною, чистоту у приміщенні та санітарний стан доїльної апаратури, цікавилися, чим миється посуд та обладнання на фермі, які виконуються дослідження молока і які його результати. Усі запитання студенти ставлять фермеру під уважним спостереженням викладачів.

Після ознайомлення з особливістю практичної підготовки студентів, мені випала нагода спілкуватися з викладачами з приводу багатьох аспектів навчального процесу у Ліонській ветеринарній школі. Зокрема, стало відомо, що платформа Moodle у них використовується лише для інформування студентів та зв’язку з ними. Тому іспит студенти складають письмово, оскільки викладачі вважають, що лише в такому разі студент проявляє свої здібності, за якими його можна ефективно оцінити.

Висловлюю щиру вдячність керівництву університету та нашим французьким колегам за налагоджені міжнародні зв’язки і можливість підвищити свій професійний рівень.

 

Безух Василь Михайлович, доцент кафедри терапії та клінічної діагностики