Вшановуємо пам'ять видатної людини, науковця, громадянина Олексія Івановича Кононського

27 квітня виповнюється три роки, як пішов із життя відомий вітчизняний біохімік, заслужений працівник вищої школи України, академік Української Академії Наук, академік Нью-Йоркської Академії Наук, академік Російської Академії Ветеринарних Наук, доктор біологічних наук професор Олексій Іванович Кононський. О.І. Кононський – автор понад 250 наукових і науково-методичних робіт, у тому числі 15 підручників і учбових посібників. О.І. Кононським написано більше десятка публіцистичних і художніх творів, де розглядуються проблеми сучасності у нашому повсякденному житті. О.І. Кононський вів активну навчально-методичну роботу, читав лекції і проводив заняття зі студентами та аспірантами. Завжди щедро ділився своїм досвідом, знаннями, виступаючи з доповідями на державних та міжнародних конференціях і з’їздах. О.І. Кононський зробив вагомий внесок у розроблення та впровадження нових методів навчання для підготовки фахівців біологічного профілю. Він був членом спеціалізованих вчених рад, членом редакційної колегії низки наукових журналів. Олексій Іванович відзначений численними нагородами, грамотами та подяками. Впродовж сорока років загартовував себе та популяризував здоровий спосіб життя, займався зимовим купанням. О.І. Кононський приймав активну участь у громадському житті країни, області міста та університету, він засновник білоцерківської гістобіохімічної наукової школи, вихованцями якої є 7 докторів і 15 кандидатів наук. Принциповість, енциклопедична ерудованість, працелюбність у поєднанні з готовністю прийти на допомогу високо підносили його авторитет як педагога і вченого серед широкого кола фахівців різних спеціальностей, вчених та студентства. Олексій Іванович прожив яскраве і світле життя, вніс значний особистий внесок у створення, розбудову і зміцнення вищої освіти України. В нашій пам’яті Олексій Іванович Кононський залишиться інтелігентною, порядною, ерудованою людиною, висококваліфікованим фахівцем, другом та наставником. Напередодні колектив кафедри органічної та біологічної хімії вшанував його світлу пам'ять, відвідав на березі річки Рось алею, яка відтепер носить ім’я Кононського, вклонилися Вчителю на цвинтарі. Світла пам'ять про Олексія Івановича назавжди залишиться у наших серцях.