Виставка корів – складно, але захоплююче

Всі ми бачили корів на виставці – красивих, акуратних, які слухняно виконують вказівки поводиря і ведучого. Однак на практиці – це не розвага, а серйозний захід, який потребує певних навичок і кропіткої праці. Перевірити це на практиці і здобути безцінний досвід мали змогу студенти-магістри другого року навчання за спеціальністю «Розведення і селекція тварин» біолого-технологічного факультету Андрійчук Богдан, Ткачук Олена, Коршунов Віктор, Юрко Катерина, Литвиненко Володимир і Тининика Сергій.

21 вересня у ФГ «Розволожжя» відбувся Нідерландський день молока, де Нідерландсько-українським молочним центром DUDС проводився практичний тренінг із лінійної оцінки корів. Перед студентами було поставлено завдання підготувати до виставки корів, яких попередньо обрав у стаді експерт із лінійної оцінки Huub Peek. По-перше, тварин слід було навчити ходити за поводирем у наморднику із високо піднятою головою, слухати його команди, зупинятись по сигналу і ставити кінцівки у бажаному положенні. По-друге, тваринам слід було надати «виставкового вигляду»: постригти, поголити вим’я, покупати, вичистити до блиску ратиці і начесати хвости. І нарешті – власне виставка: ходьба по колу, побудова по діагоналі та паралельно… Всі ці маніпуляції проводились із тваринами вперше, тому студентам довелось докласти чимало зусиль.

Наші студенти здобули безцінний досвід, гідно показали себе і представили корів на високому рівні, за що отримали подяку від експерта, організаторів, а також книгу «Сигнали корів».

Ставецька Р.В., зав. кафедри генетики, розведення та селекції тварин