ENG | УКР |

Виставка-перегляд «Помаранчева революція та Революція Гідності – шлях до євроінтеграції»

 

Україна має багатовікову історію насичену трагічними подіями. Спокон віків українці боронили свою волю, незалежність, прагнення до свободи. Впродовж століть на теренах нашої Батьківщини раз у раз розгорталися, здавалося б, безнадійні рухи опору, які вкотре засвідчували українське неприйняття рабства, несправедливості та доводили почуття власної гідності українців. На жаль, за роки незалежної України випало чимало гірких подій: Помаранчева революція, Революція Гідності та боротьба із східними загарбниками. Рушійною силою будь-якого історичного процесу було студентство. Молодь об’єднувалася заради світлого мабутнього своєї неньки-України і майбутніх поколінь.

Це дововодять події, які відбулися у 2004 році на головній площі міста Києва, а саме - Помаранчева революція. 22 листопада після оприлюднення результатів голосування, в якому лідирував тодішній Прем’єр - міністр, українці не залишилися стояти осторонь. Студенти Білоцерківського ДАУ одними з перших вийшли на Майдан Незалежності відстоювати чесне голосування після фальсифікації виборів.

Після цих подій, вдруге Україну сколихнули події наприкінці 2013 року, які недаремно отримали назву «Революція Гідності». 21 листопада після оприлюднення рішення уряду Януковича про призупинення процесу підготовки до підписання угоди про асоціацію України з ЄС, громадяни стали самоорганізовуватися через соціальні мережі на Майдані Незалежності. Перша акція протесту розпочалася о 10 годині і нараховувала 1,500 осіб. Серед них було чимало студентів, які відстоювали національну ідею, бoролися за неї і на жаль, помирали... Ми ніколи не забудемо ті жорстокі побиття студентів в ніч з 24 на 25 листопада, а далі покалічені тіла, Михайлівський Собор, Майдан, залитий кров’ю, барикади із шин. Ми низько схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто боровся за честь, правду, гідність і віддав своє життя за нас.

Якби сьогодні запитати, чому українці вийшли на Майдан? Відповідь буде очевидною. Саме Революція Гідності змінила нашу свідомість, ми нарешті відчули і усвідомили себе самобутньою нацією. У важку для країни годину ми об’єдналися, стали одним цілим від Заходу до Сходу!

Обравши у 2014 нову владу, європейський шлях розвитку та реформ на українців чекало ще одне страшне випробування – війна на Сході. І тисячі українців, що вистояли на Майдані, взявши до рук зброю, вирушили в зону антитерористичної операції, щоб захистити завоювання Революції Гідності.

Серед перших воїнів АТО, які за покликом серця вирушили на війну був і Ростовський Юрій Миколайович – кадровий військовий 72-ї ОМБр, що більше трьох років відстоював незалежність рідної української землі. Одружений, має 3 дітей. Найстарший син у цьому році пішов шляхом батька – підписав контракт із Збройними Силами України. За мужність і героїзм Юрій нагороджений високими військовими відзнаками уряду. Юрій Миколайович разом з іншими ветеранами АТО вибрали для здобуття освіти наш рідний університет. Це почесно для Білоцерківського НАУ, адже університет, на чолі з ректором Даниленком А.С. постійно опікується долею воїнів та регулярно відвідує наших захисників на Сході.

21 листопада вся Україна відзначає 4-ту річницю Революції Гідності. Почесна місія – відкрити виставку-перегляд «Помаранчева революція та Революція Гідності – шлях до євроінтеграції» була надана Ростовському Юрію. Цей захід був організований у науковому абонементі бібліотеки центрального корпусу БНАУ. Студенти ІІ курсу економічного факультету приєдналися до відзначення річниці та мали можливість поспілкуватися з учасником бойових дій і його дружиною.

Хоча війна із загарбниками на Сході ще не закінчилася, але це лихо згуртовує нас, і дає нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

 

Бєлєнька Т.П., зав. відділу бібліотеки

Краснощок А.Ю., голова інформаціного комітету студентської ради