ENG | УКР |

Виїзне засідання науково-студентського гуртка з ветсанекспертизи на провідному підприємстві – експортері плодоовочевої продукції

 

На засіданнях науково-студентського гуртка з ветсанекспертизи, яким керує в.о. доцента кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва та патанатомії імені Й.С. Загаєвського Наталія Василівна Тишківська, студенти магістерського курсу освітнього кваліфікаційного рівня «Лікар ветеринарної медицини з безпеки та якості сільськогосподарських та харчових продуктів» досліджують доброякісність та безпечність різноманітної харчової продукції, що надходить до торгівельної мережі міста та на агропромислові ринки.

Та ось настав час вийти за межі наших університетських лабораторій, адже найкраще засвоювати набуті навики та знання на практиці. Темою цього, виїзного, засідання гуртка, що відбулося 8 жовтня, були питання щодо технології й гігієни виготовлення консервів плодоовочевих та методи їх контролювання в умовах виробництва.

Сумнівів стосовно підприємства, де могли б допомогти нашим гуртківцям-магістрантам не виникло, адже наше місто славиться своїм ПАТ «Білоцерківський консервний завод» (ТМ «Крят»), що є одним із найбільших підприємств з виробництва рослинних консервів у Київському регіоні, а продукція під брендом «Крят» добре знайома в Україні.

Послухаймо захоплюючу розповідь старости гуртка Богдана Кисельова про своє враження від побаченого, почутого, й про те, якої ж якості була досліджувана продукція підприємства:

«Нас дуже привітно зустріли. Відразу помітно, що керівництво підприємства, в особі директора Крята Анатолія Федоровича, серйозно ставиться до підготовки майбутніх фахівців.  Зінаїда Миколаївна – технолог підприємства, організувала нам практичне заняття на вищому рівні, охоче передаючи свій досвід і знання. Вона ознайомила нас із історією підприємства, особливостями транспортування та зберігання рослинної харчової продукції-сировини, технологією виготовлення рослинних готових консервів та методами їх контролювання. Доброзичлива атмосфера панувала як у цехах, так і в виробничій лабораторії якості підприємства. До нас не ставилися байдуже, нам були раді, адже на виробництві цінують людей, які бажають знати більше, які намагаються застосувати свої знання на практиці.

Нам дуже цікаво було узнати, що прабатьком нинішнього підприємства був пивоварний завод, побудований ще графом Владиславом Браницьким, за проектом інженера-будівельника, австрійця Йосифа Штіха. У 1858 році пивоварня почала випуск продукції. Пиво заводу Браницьких славилося в Київській губернії і далеко за її межами.

Потім випускали солод та оцет, дещо пізніше почали засолювати огірки, томати і капусту, запустили  лінії «Зеленого горошку», розпочали випуск продукції в банки типу «твіст-офф». У 2001 році зареєстрована торгова марка «Крят» (Кошик Радості, Якості, Традицій). Під цією торговою маркою реалізується весь асортимент продукції. Підприємство освоїло випуск консервів нових видів: асорті «Золота осінь» і «Кавуни консервовані» за домашніми рецептами.

Нині акціонерне товариство відкритого типу «Білоцерківський консервний завод» є одним з провідних підприємств з переробки сільськогосподарської продукції в Київському регіоні, має власні землі й сільськогосподарську техніку, що дозволяє контролювати якість продукції на всьому її шляху просування – від поля до споживача. Спеціалізується на промисловій переробці овочів, фруктів і м’яса. В асортимент продукції входять 87 видів консервів, зокрема: зелений горошок, огірки мариновані і консервовані, ікра з кабачків, томати мариновані й консервовані, кабачки та патисони консервовані, салати овочеві, консерви обідніх готових блюд (борщ зі свіжої капусти, борщ зі свіжої капусти з квасолею), а також: компоти, джеми, соки, обідні страви та овочеві приправи. Продукція виробляється за сучасними європейськими технологіями, що дозволяє зберегти смакові якості та корисні властивості овочів і фруктів. До речі, вся продукція екологічно чиста і має сертифікат якості. Потужності підприємства дозволяють виробляти продукцію великими промисловими партіями.

Після оглядової екскурсії територією підприємства, у його виробничій лабораторії якості ми мали змогу визначити технологічні (масова частка сухої речовини, рівень кислотності) та мікробіологічні показники готових консервів. За результатами власних досліджень, ми переконалися, що якість продукція відмінна, а тому й не дивно, що ось уже 20 років, з великим успіхом продукція підприємства реалізується в Німеччині, США, Ізраїлі, Канаді, Греції, Прибалтиці, Вірменії, Азербайджані та Росії. Зокрема, у Німеччину експортується більше 20-ти різновидів консервів.

Потім наша зустріч набула дискусійного характеру у формі запитань та відповідей. Ми надзвичайно задоволені результатами нашого виїзного засідання гуртка, ми дякуємо керівництву та спеціалістам підприємства, і, звичайно ж, нашому керівнику гуртка, за чудову можливість щораз пізнавати більше».

«Основним, що вирізняє наших магістрантів, – констатує керівник гуртка Наталія Василівна Тишківська, – їх свідома зацікавленість вибором майбутнього місця роботи, бажання дізнаватися більше, бути інформованими в усіх галузях майбутнього напрямку роботи, бажання здобути практичні навики і стати кваліфікованими фахівцями, адже незабаром вони отримають освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр» й приступлять до роботи за фахом. Студенти цікавилися всім, що стосується їхньої майбутньої професії. Ми ж, у свою чергу, робимо все, щоб їхні практичні навики були нарівні з теоретичною підготовкою, а робота в гуртку була корисною, успішною й залишилася у пам’яті, як один із кращих періодів їхнього навчання в університеті. В цілому, виїзне засідання наукового студентського гуртка відбулася на належному рівні, мета була досягнута, а головне, що студенти залишилися задоволеними від побаченого».