ENG | УКР |

З досвіду проведення навчальної практики

 

18 квітня студенти магістратури першого року навчання і бакалаврату IV курсу спеціальності «Садово-паркове господарство» в рамках навчальної практики з агротехніки зеленого будівництва під керівництвом доцента Іщук Л.П. відвідали біопарк у с. Вишківське Ставищанського району, де познайомилися  з видовим різноманіттям тварин і проаналізували умови їх утримання, озеленення вольєрів і території біопарку.

Продовжили екскурсію на Жашківському кінно-спортивному комплексі (Черкаська обл.), де проаналізували озеленення інфраструктури комплексу, познайомилися з діяльністю кінно-спортивної школи, її досягненнями, породистими кіньми, що беруть участь у міжнародних змаганнях, умовами їх утримання та розведення.

На завершення екскурсії студенти відвідали комплексну пам’ятку природи місцевого значення – Буцький каньйон на р. Гірський Тікич у смт. Буки Маньківського району на Черкащині. Тисячі років річка Гірський Тікич точила місцеві протерозойські граніти, аж поки на цьому місці утворився Буцький каньйон. На самому початку каньйону шумить двометровий водоспад Вир. Раніше він був частиною колишньої української ГЕС. Недалеко стояв водяний млин, побудований у 19 столітті, його руїни збереглись і дотепер. Довжина Буцького каньйону – приблизно 2,5 кілометри, а ширина – 80 метрів. Площа, що підлягає природоохоронним заходам — 80 га.

З травня 1975 року Буцький каньйон – державна комплексна пам’ятка природи місцевого значення. Однак популярність каньйону принесла участь у проекті «Сім чудес України».

Найбільше студентів вразили прямовисні 30-метрові скелі, зверху яких відкривається мальовничий пейзаж на р. Гірський Тікич. В народі цю місцевість називають «Малою Швейцарією». Тут розташовані величезні брили граніту, що дуже подібні до всесвітньовідомого Стоунгенджу.

Іщук Л.П., доцент кафедри садово-паркового господарства