Загальна виховна година: актуальні проблеми сьогодення в запитаннях і відповідях

15 лютого 2017 року проведена загальна виховна година на 1 СП(Б) курсі ФВМ, наставниками якого є викладачі кафедри паразитології та фармакології. Разом зі студентами проведено аналіз успішності за результатами зимової екзаменаційної сесії. Наставники та актив курсу привітали студентів, які навчаються на «добре» та «відмінно». Акцентована увага студентів-боржників щодо прискорення ліквідації боргів минулої  заліково-екзаменаційної сесії.

Перед студентами 1 СП(Б) курсу виступив декан ФВМ – Борис Петрович Івасенко, який довів до студентів інформацію щодо нових положень з нарахування академічних та соціальних стипендій, пояснив механізм рейтингового їх нарахування. Зокрема, декан роз’яснив позицію Міністерства освіти і науки України та основні положення Постанови КМУ «Про внесення змін до стипендійного забезпечення». Так, у 2017 році стипендію отримуватимуть не всі студенти з усередненою четвіркою за сесію, а ті, що посіли найвищі місця в рейтингу, складеному вишами. Це абсолютно новий – рейтинговий підхід до визначення стипендій, які отримуватимуть студенти. А саме, кожен ВНЗ розробить свої критерії для складання рейтингу, що затверджуватимуться вченою радою університету, за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування. Міністерство також передбачає, що на 90 % місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а на 10 % – критерії, що визначить ВНЗ. Це допоможе визначити найуспішніших студентів, навіть якщо за результатами сесії всі вони отримали однаковий середній бал.

Декан ФВМ дав вичерпні відповіді на всі запитання, як студентів, так і наставників 1 СП(Б) курсу.

Шаганенко В.С., асистент кафедри паразитології та фармакології