ENG | УКР |

Загальноуніверситетська виховна година "Суворий подих Чорнобиля"

 

25 квітня проведено загальноуніверситетську виховну годину з теми: "Суворий подих Чорнобиля", присвячену 32-річниці подіям на Чорнобильській АЕС.

Причиною катастрофи 26 квітня 1986 року прийнято вважати стрибок напруги в мережі, який викликав два вибухи. Вибухи були не ядерними, а хімічними - як наслідок перегріву реактора і накопичення значної кількості пари. На момент вибуху в реакторі знаходилось близько 200 т урану. Було зруйновано обшивку, а через відсутність захисної оболонки більше 60 т радіоактивних речовин піднялись у повітря.Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.

    

Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Всі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії. 
 Для України ці події були перевіркою на міцність і здатність до здоров'язбереження, cпівучасть і громадянську небайдужість.

Саме про хронологію подій, причини й наслідки техногенної катастрофи для країни студентам І курсу факультетів університету розповідали: Розпутній О.І. та Савеко М.Є. 

Цьогоріч у ніч з 25 на 26 квітня о 01:24 у відселеному місті Прип’ять його колишні мешканці, ліквідатори та нинішні співробітники зони відчуження запалюють 32 свічки в пам’ять про події 1986 року. 
Памятаймо про події, рятівників, а також робімо висновки на майбутнє!