Засідання круглого столу на факультеті права та лінгвістики

5 грудня на факультеті права та лінгвістики, в рамках наукової лабораторії яка досліджує питання децентралізації в Україні, на базі кафедри історії, теорії держави і права та державного будівництва, відбулось засідання круглого столу за участю викладачів та студентів. Викладачі-юристи завжди намагаються «тримати руку на пульсі» тенденцій та змін законодавства, тому тематика заходу була обрана надзвичайно актуальна, що відображає реальні проблемні питання які хвилюють сучасне українське суспільство, а саме «Медична реформа в контексті децентралізації».

На сьогоднішній день, об'єднання територіальних громад кардинальним чином впливає на сферу надання медичних послуг громадянам, змінюється фінансування системи охорони здоров'я, а тому обговорення стосувалось тих змін законодавства, що чекають нас вже з початку 2018 року та будуть стосуватись усіх громадян України. Прогнозовані зміни стосуються багатьох питань, зокрема: надання екстреної, тобто невідкладної допомоги, коли до пацієнта приїжджає "швидка", надання первинної допомоги, розвиток інституту сімейної медицини та поступовий перехід на державне страхове фінансування медицини, яке за планом буде проведено за три роки – з 2018 до 2020 року.

Викладачі факультету з інтересом приймали участь у обговоренні та обмінювались думками щодо доцільності та перспектив впровадження нових норм в життя суспільства.

Мельник О.Г., канд. юрид. наук, старший викладач