Зустріч студентів з депутатами Білоцерківської міської ради «Реалії, проблеми та перспективи створення Білоцерківської територіальної об’єднаної громади»

27 лютого на зустріч зі студентами за напрямом «Правознавство», яку організували науково-педагогічні працівники кафедри історії, теорії держави і права та державного будівництва, завітали депутати Білоцерківської міської ради Малюк Володимир Васильович та Король Андрій Петрович,

Тема зустрічі – «Актуальні проблеми децентралізації в Україні», а точніше мова йшла про реалії, проблеми та перспективи створення Білоцерківської територіальної об’єднаної громади.

Гості звернули увагу на те, що дане об’єднання є саме добровільним і дає певні переваги та можливості, а також створює певні труднощі в даному процесі. Також піднімалось питання про інвестиції як невід'ємну складову розвитку сучасної територіальної громади, враховуючи досвід країн Європи.

Як майбутніх юристів, наших студентів також цікавили окремі положення основного нормативно-правового акту в цій сфері – Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02. 2015 який передбачає основні принципи, умови та порядок добровільного об’єднання територіальних громад.

У рамках адміністративно-територіальної реформи Білоцерківський район готується до створення декількох великих територіальних громад. Вже пройшли громадські слухання, але виникли певні проблеми, що сповільнюють об’єднання громад, тому питання поки на стадії опрацювання. Головне, процес триває, та результат обіцяє мати більше переваг, аніж недоліків, що дасть можливість Білій Церкві та прилеглим районам підвищити рівень надання послуг, та рівень життя в цілому.

Запрошені депутати міської ради зацікавили слухачів створивши атмосферу наукової дискусії, підняли найболючіші питання життя нашого міста, висвітлили перспективи розвитку Білої Церкви. Студенти, в свою чергу, з великою зацікавленістю задавали питання виступаючим та приймали активну участь в обговоренні сучасних та актуальних правових питань.

Викладачі кафедри історії, теорії держави і права та державного будівництва