Акція на підтримку вшанування жертв голодоморів «Запали свічку пам’яті»

Згадайте нас – бо ми колись жили,

зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

щоб голоду не знали люди вічно.

Є пам’ять, яка ніколи не згасне... Кожного року у четверту суботу листопада в Україні відзначається національний День пам’яті жертв голодоморів. Трьома чорними хвилями прокотилися вони українськими  землями, назавжди залишившись незагоєною, пекучою раною у серці нашого народу.

Наукова бібліотека Білоцерківського НАУ долучилася до акції, яка проходить по всій Україні «Запали свічку пам’яті», як символ про людей, яких свідомо позбавили життя, застосувавши жахливу зброю масового знищення – штучний голод. До цієї сумної дати була підготовлена книжкова виставка-реквієм «Голодомор: гіркі жнива скорботи», яку презентували на своїх галузевих факультетах бібліотекарі нашого університету. Вони провели бібліографічні огляди літератури, присвячені трагічним подіям 1932-1933 рр., наголошуючи, що це документальні матеріали, наукові дослідження та свідчення очевидців. Деякі студенти, які були присутні на цих заходах мали змогу поділитися спогадами своїх дідусів та бабусь про страшні роки Голодомору.

Студенти, викладачі та співробітники всіх факультетів хвилиною мовчання вшановували безневинно закатованих голодом українців та запалювали свічки пам’яті.