«Цитологія і генетика» тепер в Scopus

До початку 2017 р. кількість назв українських журналів у Scopus невпинно зростала. Але тепер ми зазнаємо втрат. У свіженькому січневому Scopus Discontinued Sources List сказано, що нові номери улюбленого журналу багатьох українських економістів «Actual Problems of Economics» (ISSN 1993-6788) більше не індексуватимуться. Навряд чи колись дізнаємося за що саме виключили «Актуальні проблеми економіки» зі Scopus, однак дуже шкода, що ми втратили один з каналів представлення робіт наших науковців у світовому академ-просторі. Також, зі Scopusом прощаються й інші українські наукові журнали: Corporate Board Role Duties and Composition (ISSN 1810-8601), Corporate Ownership and Control (ISSN 1727-9232), Metallurgical and Mining Industry (ISSN 2076-0507), Risk Governance and Control Financial Markets and Institutions (ISSN 2077-429X). Проте можна порадіти за інші видання, що буде представляти Україну в авторитетній ельзевірівській базі. Це міжнародний науковий журнал Інституту клітинної біології і генетичної інженерії НАН України «Cytology and Genetics» (ISSN 00954527). Чесно кажучи, журнал вже давно представлений у Scopus, просто раніше редактори бази були щось наплутали з країною-видавцем. Крім того, «Cytology and Genetics» один з небагатьох українських журналів, що включений у Science Citation Index Expanded (2015 Impact Factor 0.340). Цікаво, що «Cytology and Genetics» індексується в Scopus з 1973 р., проте на сайті російського видавця Pleiades Publishing представлено архів лише з 2007 р. Архів на українському сайті глибший, однак також недотягує до 70-х. Як Скопусу вдалось добратися аж до 1973 року?