До 55-річчя заснування театрального колективу БНАУ. Прем'єра драматургії М. Старицького «За двома зайцями»

Обов’язковою умовою прогресу людського суспільства є виховання духовної культури особистості, існування якої, насамперед, пов’язано з такими факторами, як моральне збагачення людини, віра в гуманістичні ідеали, здатність і бажання захищати й пропагувати їх. Особливу роль відіграє театральне мистецтво, впливаючи на наші думки та почуття правдою і красою, воно несе ідеальні уявлення про людину в усій її багатогранності, має унікальні можливості впливу на розвиток людини, особливо молодої.

У Білоцерківському національному аграрному університеті ось уже багато років плідно функціонує Народний аматорський драматичний театр. Колектив заснований у далекому 1964 році, і 2019 рік є знаковим – 55 років з дня заснування. Засновником колективу є на той час режисер Обласного музично-драматичного театру імені Панаса Саксаганського Віктор Авраменко.

Високе звання «народний» колектив отримав у 1981 році – режисер К.І. Ілліч, яка й прищепила учасникам театрального колективу глибоку любов до цього складного жанру мистецтва. Вона згуртувала наколо себе справжніх митців, закоханих у театральне мистецтво: колишні (хоча колишніх не буває) викладачі та студенти Арнольд Сурмій, Ольга Швець, Любов Кушніренко, Галина Василенко, Галина Швець, Василь Заболотний, Віктор Крупельницький, Григорій Очеретяний, Галина Ужвій, Надія Вареник, Василь Лясота та багато-багато інших.

Безумовно, в усі роки основним дійовим стрижнем була й залишається студентська молодь університету.

На нашій сцені було поставлено цілу низку вистав найвищого ґатунку на кшталт: «Фараони» Олексія Коломійця, «Трибунал» Андрія Макайонка, «З коханими не розлучайтесь» Катерини Васильєвої, «Замулені джерела» Марка Крушельницького (друга вистава була записана українським телебаченням) та низка сценок, скетч, пародій тощо.

Особливого театрального росту студентській молоді надали й інші професійні режисери та українські актори. Тісною та плідною була співпраця з Заслуженим діячем мистецтв України, режисером та актором на той час Обласного музично-драматичного театру імені Панаса Саксаганського Іваном Казнадієм, актрисою Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, Народною артисткою України Галиною Яблонською.

17 квітня відбулася ще одна прем'єра на університетській сцені, вічна комедія із комедій – «За двома зайцями» Михайла Старицького. Автор інсценівки та режисер-постановник професор Василь Лясота. У головних ролях: Голохвостий – Олег Джміль, Проня Прокопівна – Маргарита Рева. Інші ролі виключно у виконанні студентської молоді, яка закохана в Український театр.

Чудова музична фонограма, поєднання із елементами телекіно, танцю дали свої плоди – глядач гаряче аплодував. Тож із прем’єрою, університетські театрали!

Василь Лясота, художній керівник Народного аматорського
драматичного театру університету, професор