До Міжнародного дня жінок і дівчат в науці

12 лютого на агробіотехнологічному факультеті науковою бібліотекою був проведений захід, присвячений Міжнародному дню жінок і дівчат в науці.

Зі вступним словом виступила Т.П. Бєлєнька, завідувач галузевим відділом № 1, яка розповіла про свято та історію його виникнення.

Метою заходу була популяризація творчих, наукових здобутків жінок, які обрали метою свого життя агрономічну науку. У гості до студентів завітали: А.Б. Марченко, доцент кафедри технологій у рослинництві та захисту рослин, О.Г. Олешко, доцент кафедри садово-паркового господарства та О.О. Сінельник, аспірант кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур.

На цій зустрічі присутні мали змогу поспілкуватися з жінками-науковцями, які розповіли про своє ставлення до цього свята, шляхи свого успіху в науці та труднощі, які неминуче зустрічаються на цьому шляху.

Так, А.Б. Марченко, а вона до речі, нещодавно захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня – доктора сільськогосподарських наук, говорила про те, що сфера науки у нашій країні стабільно недофінансовується. Що видатки на наукові дослідження є незначними, а зарплати науковців одні з найнижчих у світі. А тому дала пораду дівчатам-студенткам одразу усвідомити, що досягти результатів у науці можна тільки завдяки терпінню і наполегливій праці.

О.Г. Олешко порадила студенткам спробувати себе у науці вже зараз. Нехай спочатку це буде хороший реферат або курсова робота. Щоб у житті був культ хорошої книги і радість від відвідування наукової бібліотеки. А ще починаючим дівчатам-науковцям порадила зустріти мудрого наставника, який не просто любить науку, а нею живе. Також Олена Геннадіївна поділилася секретом, як успішно поєднувати професійне та особисте життя.

Аспірантка Олександра Сінельник любить науку за те, що постійно є щось нове. Що ти, як молодий науковець не стоїш на місці, а постійно вчишся та розвиваєшся. І яке моральне задоволення приносять результати твоєї нелегкої праці.

На завершення такої цікавої зустрічі, декан агробіотехнологічного факультету, кандидат сільськогосподарських наук В.С. Хахула привітав жінок зі святом, подарував їм квіти та побажав душевного комфорту і подальших успіхів у їх науково-дослідницькій роботі.