Засідання 33-ї Генеральної асамблеї Європейської Асоціації закладів ветеринарної медицини (EAEVE)

3 грудня під керівництвом ректора університету, академіка НААН А.С. Даниленка делегація факультету ветеринарної медицини у складі декана факультету, проф. В.В. Сахнюка, академіка М.В. Рубленка, доц. Т.М. Царенка та доц. Ю.О. Балацького  взяла участь у дистанційному засіданні 33-ї Генеральної асамблеї Європейської Асоціації закладів ветеринарної медицини (EAEVE).

Онлайн засідання було організоване під егідою ONIRIS – Національна школа ветеринарії, агропродовольства та харчування, м. Нант, Франція.

У онлайн конференції взяли учать більше 280 представників з понад 160 закладів ветеринарної освіти Європи та світу, також були присутні представники ветеринарних факультетів усіх європейських країн, Туреччини та країн північної Африки, до конференції залучились представники Сенегалу, Японії, Бангладешу, Білорусі та багатьох інших країн.

На засіданні було заслухано та затверджено:  Звіт Президента EAEVE Стефана Мартіно за 2019 рік, Звіт Скарбника EAEVE, фінансовий та аудиторський звіти  за  2019 рік

До обговорення було запропоновано виконання бюджету EAEVE за 2020 рік, поточний фінансовий план, план відвідувань делегацій експертів та членські внески на 2021.

Важливу інформацію було оприлюднено Комітетом з внутрішнього забезпечення якості (CIQA) у звіті за 2019 рік, де зазначено, що якість ветеринарної освіти є основним фокусом діяльності Асоціації. Також відбулися вибори членів CIQA.

Було обговорено та затверджено принципи та порядок вступу до Асоціації нових членів та підтвердження акредитації для існуючих, принципи регіонального поділу закладів ветеринарної освіти – членів  EAEVE.

Жваве обговорення та велику увагу викликало питання затвердження стратегічного плану EAEVE на 2021-2025 роки. Велика увага була приділена роботі EAEVE у рамках діяльності Європейської Асоціації забезпечення якості  у вищій освіті  (ENQA), а саме результатів роботи Європейської системи оцінки ветеринарної підготовки  (ESEVT), яка відповідає за акредитацію закладів ветеринарної освіти.

У зв’язку з пандемією COVID-19 у 2020 році було перенесено 17 візитів експертних груп EAEVE до закладів ветеринарної освіти різних країн. На засіданні було затверджено програму візитів на 2021 рік, включно з візитами перенесеними з 2020 року. Також були затверджені доповнення до SOP 2019 пов’язані з особливостями діяльності ЗВО під час пандемії COVID-19.

Значну увагу було приділено питанням електронного навчання та методам дистанційної роботи в умовах карантину.

На заключному етапі засідання відбулися вибори Президента та Віце-президента EAEVE. Президентом EAEVE на наступний період було переобрано проф. Стефана Мартіно. На посаду Віце-Президента була запропонована кандидатура проф. Петри Вінтер, ректора Віденського університету ветеринарної медицини, Австрія, яку теж підтримали своїми голосами учасники зібрання.

Питання, які обговорювалися на Генеральній Асамблеї, і прийняті рішення щодо якості освіти, організації освітнього процесу в умовах глобальних викликів, які постають перед людством, мають велике значення не лише для факультету ветеринарної медицини БНАУ, а й для університету в цілому. У Стратегії розвитку БНАУ передбачається інтеграція нашого навчального закладу і його факультетів до європейських та світових освітніх і наукових спільнот, інтернаціоналізація освітнього процесу. Співпраця з міжнародними професійними об’єднаннями дозволяє вимірювати власний рівень якості освіти за найсучаснішими вимогами і показує напрями, шляхи і методи для вдосконалення. Такий напрям розвитку дозволить нашому університету займати передові позиції у високопрофесійній підготовці фахівців за міжнародними стандартами.