ENG | УКР |

Формування інформаційної культури студентів

 

Одним із головних завдань бібліотек вищих навчальних закладів є формування інформаційної культури студентів, особливо наймолодших – першокурсників. З цією метою для студентів 1-го курсу економічного факультету була проведена інформаційна година: «Бібліотека ВНЗ: її структура, система обслуговування, функції та сервісні послуги».

Завідувач галузевого відділу №1 Бєлєнька Т.П., розповіла студентам про бібліотеку як сучасний, науково-інформаційний, освітній та культурний центр нашого університету, і додала, що вони завжди можуть отримати доступ до її інформаційних ресурсів. Але спочатку потрібно удосконалити знання і навчитися самостійному пошуку інформації в автоматизованих бібліотечних системах, базах даних та мережі Інтернет.

Студенти запевнили, що робота з електронною інформацією є цікавою для них, і виявили бажання більш детально ознайомитися з інформаційними ресурсами нашої бібліотеки, зокрема електронним каталогом (ЕК).

Бібліотекар також зробила невеликий екскурс в історію становлення бібліотек, починаючи із найстародавніших і закінчуючи потужними науковими інформаційними центрами сучасності. В цьому контексті вона не оминула розповіді і про історичні етапи розвитку наукової бібліотеки Білоцерківського НАУ. Велике захоплення викликали у студентів документи з колекції книжкових пам’яток нашої книгозбірні. Присутні мали змогу не тільки доторкнутися але й переглянути книги, які мають історичну та наукову цінність, бо це рідкісні видання за спеціальностями нашого навчального закладу.

Наймолодші наші користувачі подякували бібліотечному працівникові за корисну інформацію, яку вони зможуть використати у своїй навчальній та практичній діяльності.