Година-реквієм «... у нас є народ України і Сотня Небесних Братів»

З метою вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, 21 лютого у читальній залі наукової бібліотеки центрального корпусу для студентів першого курсу економічного та АБТФ відбувся вечір-реквієм «...у нас є народ України і Сотня Небесних Братів».

До участі у проведенні заходу були запрошені гості: Нагорна А.Г., зав. філією № 10 ЦБС та Климчук К.В., голова міського осередку ВМГО «Молода Просвіта», активний учасник Майдану.

Анна Григорівна у своєму виступі зазначила, що Революція Гідності забрала більше сотні життів наших співвітчизників, яких назвали Небесною Сотнею. Серед них був і наш земляк, білорус Михайло Жизневський, який проживав у нашому місті. Подвиг цих людей навіки закарбується у наших серцях, адже всі вони полягли, відстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.

А потім, затамувавши подих, студенти ловили кожне слово із виступу-спогаду Костянтина Климчука, який брав активну участь у протистояннях на Майдані. І на власні очі бачив моторошні картини вбивств побратимів на Інститутській та спалення живцем активістів у Будинку профспілок. Костянтин Вікторович за професією журналіст, і у своїх статтях присвячених Майдану, досліджує феноменальний героїзм простих людей, які без зброї, героїчно йшли під кулі снайперів і цим рятували Україну. По закінченні розповіді, присутні мали змогу переглянути короткометражний фільм, який він присвятив Героям Небесної Сотні та хвилиною мовчання вшанувати їх подвиг.

Від усіх співробітників бібліотеки хотілося б висловити щиру подяку всім студентам першого курсу АБТФ та їх кураторам, які активно долучилися до проведення нашого інформаційного заходу. А особливо студентці Анні Вуйко, яка одухотворенно, проникливо, аж до сліз, читала напам’ять поезії, присвячені Героям Небесної Сотні та їхнім Матерям.

І, на закінчення хотілося б сказати, що Герої Майдану розпочали процес духовної перебудови нації і передали естафету нам та молодому поколінню нашої держави.

Бєлєнька Т.П., завідувач відділу наукової бібліотеки БНАУ