ENG | УКР |

Міжнародний семінар «Роль університетів у розвитку кластерів»

Сьогодні, 27 жовтня в Білоцерківському національному аграрному університеті розпочав свою роботу міжнародний семінар «Роль університетів у розвитку кластерів» за програмою Європейського Союзу Еразмус+ КА2 у рамках реалізації проєкту «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості».
З вітальним словом виступила ректор Білоцерківського НАУ Олена Шуст, яка закцентувала увагу на необхідності цілісного розвитку закладів вищої освіти як складової частини агромислових кластерів.
Учасників семінару також привітали Ірма Сервайте – координатор проєкту з Литви та Ольга Варченко – проректор з наукової та інноваційної діяльності БНАУ.
Семінар проходив у змішаному форматі: офлайн та онлайн. Учасники семінару презентували досвід країн ЄС та результати  власних наукових досліджень у сфері інтеграційної діяльності університетів до створення та функціонування регіональних кластерів.
Прозвучали такі доповіді:
«Urban Farming: Cities and Universities as Living Labs for the Transformation of the Food System», Ouiam Fatiha Boukharta, Universuty of Valladolid, Spain;
«Іndividual Differences in the Team as an Opportunity and Barrier in Project Implementation», Olga Grabovska, Poznan University of Life Sciences, Poland;
«Clusterizing Farms: Case of the South East of Bari-Italy», Vincento Fucilli and Arcangelo Cirone, Mediterranean Agronomic Institute of Bari-Italy, Italy.
У рамках програми семінару організовано поїздку в ТОВ «Сквираплемрибгосп», яке є учасником проєкту, з метою обґрунтування напрямів співпраці в рамках розвитку регіонального кластеру з аквакультури.