Моніторинг якості підготовки абітурієнтів під час вступу до державних ВНЗ Київської області за результатами вступної кампанії 2016 року

Оцінку людського потенціалу та рейтингу окремих закладів вищої освіти Київської області було проведено за такими напрямками:

• Рівень підготовки першокурсників у ВНЗ Київської області за результатами ЗНО 2015-2016 років;
  • завантаженість бюджетних місць;
  • найбільш затребувані спеціальності;
  • порівняння рівня підготовки абітурієнтів педагогічних спеціальностей Київської області та інших регіонів України.

За результатами вступної кампанії 2016 року до вищих навчальних закладів нами було досліджено рейтинги абітурієнтів при вступі до окремих вищих навчальних закладів Київської області у 2015-2016 рр.

Для порівняння було відібрано три ВНЗ Київської області:

• Білоцерківський національний аграрний університет
  • Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди
  • Університет державної фіскальної служби України (в минулому Національний університет державної податкової служби України).

Крім того, для порівняння рівня підготовки абітурієнтів, які подали заяви у ВНЗ за спеціалізацією «середня освіта», для співставлення нами було відібрано такі педагогічні університети України:

• Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова;
  • Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка;
  • Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини;
  • Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя;
  • Дрогобицький державний Педагогічний університет імені Івана Франка,
  • Бердянський державний педагогічний університет;
  • Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького.