Навчальна практика з квітникарства на виробництві – у НДП «Софіївка» НАНУ

18 травня доцент кафедри садово-паркового господарства Іщук Л.П. провела для студентів ІІІ курсу спеціальності 206 «Садово-паркове господарство» заняття з навчальної практики з квітникарства на виробництві на базі Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України.

Впродовж дня студенти познайомилися з асортиментом рослин в оранжереї та парниковим господарством парку, освоїли технологію вирощування розсади квітникових культур, познайомилися з асортиментом квітникових культур відкритого ґрунту на закритих колекційних ділянках, який нараховує понад 1000 видів, форм і сортів трав’янистих рослин, де представлені і червонокнижні види. Найбільшу увагу студентів привернула лабораторія мікроклонального розмноження рослин, зокрема, технологія розмноження хости, яку представив ст. н. с. парку Небиков М.В. Також студенти відвідали декоративний і фундуковий розсадники парку, де познайомилися з асортиментом декоративних і плодових рослин, освоїли технологію живцювання рослин в туманних установках.

У другій половині дня студенти разом з професійним гідом Шиф Катериною милувалися гротами, водоспадами, фонтанами і краєвидами «Софіївки», вивчали історію будівництва та розвитку парку, знайомилися типами насаджень, його аборигенними та інтродукованими видами.

Впродовж дня студенти також відвідали Уманський національний університет садівництва, де побували на кафедрах лісового і садово-паркового господарства, в оранжереях і телицях вузу та у науковій бібліотеці, де познайомилися з колекціями стародруків.

Увечері ми відвідали міський парк м. Умані і Осташівську набережну, де ведуться роботи по озелененню і благоустрою скверу ім. Тараса Шевченка та тривають монтажні роботи по встановленню світломузичних фонтанів із лазерним шоу.

Трохи стомлені, але сповнені вражень і креативних ідей студенти повертались додому і складали плани на наступні подорожі.

Іщук Л.П., доцент кафедри садово-паркового господарства