НВЦ БНАУ – база для отримання практичних навиків студентами ФВМ

Упродовж минулого тижня співробітники кафедри хірургії та хвороб дрібних домашніх тварин факультету ветеринарної медицини, разом зі студентами 4б та 3СПб курсів проводили ортопедичну диспансеризацію поголів’я великої рогатої худоби в навчально-виробничому центрі БНАУ. Саме патологія дистального відділу кінцівок у корів згідно зі статистичними даними як в Україні, так і світі є вагомим складником для забезпечення здоров’я стада високопродуктивних корів.

У цей період студенти на практиці мали можливість закріпити здобуті за час навчання теоретичні знання й власноруч навчитися проводити профілактичну ортопедичну обробку та лікування патології ділянки ратиць у корів сучасними лікувальними засобами. Паралельно відпрацювали методи фіксації тварин та підходи до патогенетичного лікування запальних процесів у ділянці пальця.

Така форма організації навчального процесу позитивно оцінена студентами, оскільки перебування на виробництві й власноручне виконання профілактичних та лікувальних маніпуляцій дозволили практично відпрацювати технологічні прийоми, навчитися працювати з ортопедичним станком, освоїти техніки ручної та механізованої (копитною фрезою) обробки ратиць. Студентами здобуто неоціненний практичний досвід в умовах виробництва, що є обов’язковою умовою для формування сучасного фахівця ветеринарної медицини.

Яремчук А.В., Ємельяненко О.В., доценти кафедри хірургії
та хвороб дрібних домашніх тварин