ENG | УКР |

Обираєш професію – обираєш долю

 

 

3 травня в приміщенні бібліотеки Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи № 16 ім. М.О. Кириленка відбулася зустріч студентів ФПЛ з учнями 11-А та 11-Б класів. Наукова бібліотека університету, за сприянням декана факультету Борщовецької В.Д. та заступника декана Лобачової С.В., провели профорієнтаційний захід «Обираєш професію – обираєш долю».

Завідуюча галузевим відділом наукової бібліотеки Манішевська Т.І. провела інформаційний огляд – знайомство з професією перекладача. Адже на сьогоднішньому етапі інтеграції України в ЄС та розвитку міжнародних відносин з більшістю країн світу професія перекладача є однією з найперспективніших та найперстижніших. Вона дає можливість самореалізації в будь-яких галузях: письмовий переклад, перекладач-синхроніст, усний або послідовний переклад, переклад фільмів, книг, журналів. Саме від професіоналізму перекладача часто залежить позитивний результат переговорів.

Тетяна Ігорівна привела приклади де, спеціалістів, що володіють іноземною мовою охоче беруть у журналістику, туристичні фірми, PR-компанії, менеджмент. Вони мають можливість пізнати іншу країну очима її мешканців, побачити не лише вже прокладені туристичні маршрути, а й відкрити щось нове для себе та світу, поглибити свої знання та набути нових навичок у володінні мовою іншого народу. Саме такі міцні знання надають в стінах Білоцерківського національного аграрного університету.

Про своє навчання в університеті, можливість відвідати закордонні країни та враження від подорожей і набутий досвід розповіли старшокласникам студенти ФПЛ Стовбецька Вікторія та Дмитрук Аліна, адже вони пізнали життя не лише туриста, а й працюючого громадянина Сполучених Штатів Америки.  Солтус Тетяна розповіла про безкоштовне навчання в Польщі, що неабияк зацікавило випускників школи.

Було задано багато питань, а завідуюча бібліотекою Клуббе О.А. запропонувала учням літературу за темою зустрічі. Класний керівник Шутенко Т.О. подякувала виступаючим за цікаву зустріч та практичні поради, які знадобляться найближчим часом майбутнім абітурієнтам.

Бачинська Н.А., директор наукової бібліотеки