Професійні дні французької мови в Україні. БНАУ у французькому навчальному просторі України

У рамках Року французької мови в Україні 13-15 червня у Пущі Водиці на базі Міжнародної французької школи пройшли Професійні дні французької мови в Україні. Близько 150 викладачів з усіх куточків України та багатьох європейських країн мали нагоду з’ясувати позиції французької мови як іноземної в Україні та на міжнародних теренах, обмінятись педагогічним досвідом, обговорити перспективи щодо впровадження інноваційних технологій в систему викладання французької мови в шкільних та університетських закладах освіти. Викладач кафедри романо-германської фіології та перекладу Ігнатенко В.Д. мала можливість відвідати цей захід та представити наш університет.

На урочистому відкритті цього франкофонного форуму виступили: Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон, заступник Міністра освіти України Вадим Карандій, а також представник Міністерства Європи та закордонних справ Франції Люк Фабр.

Основним вектором сучасної методики викладання французької мови визначено отримання задоволення від процесу навчання, щоб у майбутньому, навіть не використовуючи мови, згадати все те, що подобається і все те, що стосується Франції. Саме франкофіли (люди закохані у французьку мову) вважаються повноцінними носіями французької мови, яким легко пробачають граматичні помилки, якщо вони захоплені і знайомі з культурою країни мови, яку вони вивчають. Вирішенню цієї проблеми були присвячені численні воркшопи під керівництвом французьких та українських провідних спеціалістів, де обговорювалися сучасні технології, можливості та орієнтири у методиці навчання французької мови.

Зокрема Ігнатенко В.Д. мала можливість зустрітися з аташе з питань співробітництва у галузі французької мови Посольства Франції в Україні Фабріса Пето та обговорити роль нашого університету у французькому навчальному просторі України. Також численні зустрічі із представниками з інших закладів сприяли обміну досвідом та створенню нових зв’язків та шляхів до співпраці.