Реалізація проекту ЕРАЗМУС+: розвиток потенціалу Ag-Lab з курсу «Лабораторна практика»

 

 

22–25 жовтня, у рамках реалізації проекту «Improving skills in laboratory practice for agrо-food specialists in eastern Europe» (Ag-Lab), відбулася координаційна нарада на базі Тбіліського державного університету та тренінг для співробітників університетів та лабораторій на базі Лабораторії Аграрного Міністерства Грузії і Кавказького міжнародного університету.

У тренінгах взяли участь представники Білоцерківського національного аграрного університету, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології імені С.З. Гжицького, Державної установи «Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти», Національного університету біоресурсів і природокористування України, Сумського національного аграрного університету, Вроцлавського природничого університету, Державного агарного університету та Державної установи Республіканського ветеринарного діагностичного центру Молдови та ін.

Учасники звітували про виконану роботу в рамках проекту. З темою «Порівняльний аналіз навчальних програм курсу «Лабораторна практика»» виступила завідуюча кафедрою мікробіології та вірусології Білоцерківського НАУ Ірина Рубленко. Під час заходу були обговорені результати попередніх та теперішніх курсів, їх програм. Учасники доповіли про проходження стажування студентів у країнах-партнерах, проведену роботу з написання посібника з лабораторної практики. Також пройшли навчальний сеанс з питань розробки та використання MOODL у навчальному курсі з лабораторної практики та обмінялися думками, практичними навичками з створення курсів у системі MOODL.

На базі Кавказького міжнародного університету були проведені практичні заняття у вигляді навчальних презентацій за темами: «Використання мультиваріаційної статистики у лабораторіях», «Відбір проб та визначення їх параметрів» (Nidal Shaban), «Практика у виділенні РНК за досліджень» (Анна Зеелак-Стецівко), «Статистика: практичний підхід до аналізу продуктів харчування» (Марчелло Маскіні) та ін. В рамках заходу учасники відвідали лабораторію Міністерства сільського господарства Грузії. На завершення координатори обговорили перспективи подальшої реалізації пілотних програм.

 

Вовкогон А.Г., Рубленко І.О., виконавці проекту