Розширюємо наукові контакти

 

3-5 травня на базі Університету Вітовта Великого у литовському Каунасі відбулася 2-га міжнародна конференція SmartBio, в якій узяли участь науковці різного профілю з 13 країн світу. Однією з найбільш численних на форумі була українська делегація, представлена дослідниками з різних університетів та академічних наукових установ. Учасники конференції обговорювали наукові проблеми біорізноманіття, екології, молекулярної біології, біохімії, біотехнології, біоінформатики і біофізики. У конференції взяли участь і науковці нашого університету. Завідувач кафедри хімії професор Цехмістренко С.І. презентувала дослідження групи науковців (Polishchuk S.A., Tsekhmistrenko S.I., Polishchuk V.M., Tsekhmistrenko O.S., Ponomarenko N.V., Seleznyova O.O. Indicators of free radical oxidation of lipids, proteins and endogenous intoxication in the organism of different breeds boar fertilizers; Rol N.V., Fedorchenko M.M., Tsekhmistrenko S.I. Indicators of the antioxidant protection system in the organism of new zealand breed rabbits; Bityutsky V., Tsekhmistrenko О., Tsekhmistrenko S., Kharchyshyn V., Melnychenko Y. Effects of dietary selenium including probiotics mixture on growth performance, serum biochemical parameters of pharaon quails).

Українська делегація висловлює велику подяку організаторам конференції за чудову роботу як самого форуму, так і влаштування у позаконференційний час численних зустрічей представників делегацій з різних країн. Під час конференції відбулися зустрічі з керівництвом факультету природничих наук каунаського вишу, очільниками наукових лабораторій та кафедр.

Окрім участі у конференції вченим була проведена екскурсія в Ботанічний сад ім. Вітаутаса Магнуса та у найбільший зі збережених у Литві старовинних замків у місті Тракай.

Конференція, за всіма ознаками, стала традиційною і, враховуючи якість та чітку організацію, значно розширюватиме як коло учасників, так і тематику доповідей.

 

Цехмістренко С.І., завідувач кафедри хімії, професор, доктор с.-г наук