ENG | УКР |

Стажування за кордоном

 
Практичне стажування студентів Білоцерківського НАУ у Королівстві Данія

Відділ навчально-наукової міжнародної діяльності університету організовує стажування студентів у Німеччині, Франції, Великобританії, Ірландії, Данії, США, Португалії, Чеській республіці та в інших країнах. Зокрема, у 2007 році стажування за кордоном пройшли більше 500 студентів, 10% з них – у Королівстві Данія і ця кількість має тенденцію до збільшення.

Для студентів нашого університету стажування у Данії є професійно спрямованим, тобто ветеринарний лікар виконує свої прямі обов’язки: кастрацію, штучне осіменіння, вакцинацію і т.д.; агроном зайнятий у виробництві продукції рослинництва; студент біолого-технологічного факультету здійснює годівлю і догляд за тваринами, доїння корів і т.д.

Студент 5-го курсу агрономічного факультету Грабовенко Дмитро проходить стажування у господарстві Nygaards Planteskole, яке спеціалізується на вирощуванні декоративних рослин. На площі 22 га вирощується 250 видів рослин. До обов’язків Дмитра входить підготовка ґрунту, посадка, обробіток рослин, догляд за ними залежно від виду і їх наступного призначення. На фермі є близько 20 одиниць різної техніки, яка використовується для вирощування і обробітку рослин, Дмитро набув досвіду роботи з цією технікою.

Студент 5-го курсу біолого-технологічного факультету є стажером на молочно-товарній фермі Dikkie van Mourik. Він разом з двома іншими працівниками обслуговує 300 дійних корів. До його обов’язків входить доїння, підготування кормів до згодовування, годівля, догляд за тваринами. Середній надій на одну корову в рік становить – 10 тис. кг молока, утримання – безприв’язне, доїння – у доїльному залі за допомогою доїльної установки типу «Ялинка», середня тривалість використання корів – 5 років. Фермер використовує природне осіменіння корів. Один раз у два роки він купує бугая, який осіменяє всіх корів стада, при цьому недопускається парування його з власними дочками.

Студентка магістерського курсу факультету ветеринарної медицини Білоус Ольга є практикантом на свинофермі Генріха Сведсена. Потужність ферми - 200 свиноматок і 4.500 голів відгодівельного поголів’я на рік. До обов’язків Ольги входить: асистентська допомога при опоросах свиноматок, вакцинація поросят, обрізання хвостиків і виривання зубів, кастрація кнурців, осіменіння свиноматок, проведення контролю за годівлею різних груп тварин, контроль фізіологічного стану свиноматок та ін. На фермі в середньому на одну свиноматку в рік отримують 2,5 опороси; тривалість використання свиноматок – 5–6 опоросів. Особливістю є те, що тут виробляють, так звану «чисту свинину»: поросята від свиноматок отримують в результаті кесаревого розтину, а не природним шляхом, що позбавляє їх від будь-яких інфекцій. Тому поросята швидше досягають потрібної живої маси, мають нижчу смертність і практично ніколи не хворіють. За 12 років на фермі був тільки один спалах захворювання. За словами фермера, Ольга виконує 90% роботи і він надзвичайно задоволений теоретичною і практичною підготовкою, яку вона здобула в Україні.

Студент 5-го курсу екологічного факультету Бевза Ярослав проходить стажування у кінно-спортивному клубі, власником якого є Rasmus Juhl Rasmussen. Разом із студентом з Вінницького аграрного університету він обслуговує 80 коней, які утримуються у клубі. Поряд з доглядом і годівлею тварин до їх обов`язків входить і виїздка коней.

Студенти проживають разом із фермерами у їхніх будинках або окремо, проте будь-якому випадку воно є безкоштовним для всіх студентів. Умови роботи і проживання є добрими. Окремі недоліки щодо проживання студентів були помічені у кінно-спортивному клубі, на що було вказано їх власнику. Через 2 дні студенти повідомили, що вживаються заходи для поліпшення їхніх житлових умов.

Студенти нашого університету під час проходження практичного стажування у фермерських господарствах Данії використовують можливість навчатись в аграрних коледжах. Така ініціатива схвально сприймається фермерами. Студенти нашого університету, які виявляють бажання здобути іноземний досвід, оволодіти сучасними технологіями виробництва продукції рослинництва і тваринництва, і просто подивитись світ, знайти нових друзів, пізнати себе мають унікальну можливість здійснити свої мрії. Керівництво університету та відділ навчально-наукової міжнародної діяльності роблять все, щоб закордонне стажування було корисним, цікавим і безпечним. Пізнавайте світ, інших людей і себе, успіхів Вам!

 

Студенти мають змогу пройти стажування на сільськогосподарських підприємствах наступних країн:

Німеччина

 • Програма “Erdbeer-Hof Warnsdorf” – рослинництво, період стажування 2 місяці. 
 • Програма «АПОЛЛО» та «Німецький селянський союз»  рослинництво, тваринництво, період стажування 3 місяці.  

 • Міжнародний літній університет при Університеті м. Гісен – обмін студентами.  

Данія

 • Програма «AB-Farms»  тваринництво і рослинництво, термін стажування 12-18 місяців.
 • Програма «DUC» – тваринництво,  термін стажування 12-18 місяців.      

США

 • Програма «Work and Travel»  сфера послуг, термін стажування 3 місяці;   
 • Програми «MAST», «САЕР», «Еxperience Іnternational», «ІІ», «WISE» – рослинництво, тваринництво, термін стажування 8-12 місяців;      
 • Програми «Precision Agriculture», «Pioneer Seeds» – рослинництво, елеватори, термін стажування 8-12 місяців.  

Голландія

 • Програма «Stichting Uitwisseling» – рослинництво і тваринництво, термін стажування 1-12 місяців.   

Австрія – тваринництво, термін стажування 3-6 місяців. 


Швейцарія – тваринництво і рослинництво, термін стажування 3- 4 місяці.    


Франція

 • Програма « FEFU» - рослинництво, тваринництво, термін стажування 3-6 місяців.
 • Програма «ISFRADA» - рослинництво, тваринництво, термін стажування 3-6 місяців.      

Фінляндія – рослинництво,  термін стажування 2-3 місяці. 


Великобританія – тваринництво і рослинництво,  термін стажування 4 - 12 місяців.      


Австралія – тваринництво, термін стажування 12-18 місяців. 


Канада – тваринництво,  термін стажування 12-18 місяців.            


Польща – рослинництво, термін стажування 2-3- місяці

  

Студенти мають можливість не тільки стажуватись, а й навчатись за кордоном, зокрема здобувати наступні стипендії: Фулбрайт (США), стипендії Вишеградської групи (Польща, Словакія, Чеська республіка, Угорщина), стипендії Уряду Франції.