ENG | УКР |

Студенти-економісти про досвід навчання за кордоном

 

Побувати за кордоном хоче кожен, а якщо у вас є можливість навчатися і проживати за кордоном, то це просто безцінний досвід. Я і мої колеги хочемо поділитися з вами своїм досвідом навчання за кордоном за програмою Erasmus+. Ми навчалися 5 місяців в Чешському Університеті Наук про життя (Czech University of Life Sciences) за магістерською програмою на факультеті Тропічних Агронаук (Tropical AgriSciences), де навчання проводилось на англійській мові, що в свою чергу дало нам можливість покращити та збагатити свої знання і отримати неймовірний досвід співпраці з людьми різних національностей та культур, тим самим надавши нам шанс для різностороннього розвитку.

Всі предмети які ми вивчали є актуальними, адже викладачі йдуть в ногу з часом, тим самим не дають можливості своїм студентам стояти на місці, про що свідчать групові проекти які вимагають лише актуальної інформації, які перевіряються викладачами в презентаціях в реальному часі.

Не одними лише лекціями та семінарами може похвалитись даний університет, вони надають можливість побачити все на практиці та закріпити отримані знання. В нашому випадку це були екскурсії з “менеджменту розвитку” до готелю “Jurys”, де ми поспілкувались з управляючим готелю, який пояснив політику та рішення, які вони приймають для більшої конкурентоспроможності, адже Прага – це місто яке просто насичене туристами де всі готелі ведуть так звану “війну” за місце під сонцем. Другою згадкою буде наша екскурсія з дисципліни “Кооперативи та фермерські асоціації”, де нас водили до музею одного з найбільших кооперативів Чешської республіки і надали можливість поспілкуватись з його найвищим керівництвом. Також нам розповіли про принципи та цілі їхньої роботи і розповіли про перспективи співпраці з Україною.

Якщо опустити тему навчання та поговорити за проживання, ми можемо з впевненістю заявити, що адаптація до нових умов проходить доволі швидко та “безболісно”. Якщо порівнювати наші університети то ми бачимо, що в нас є багато спільного, але ми лише почали вставати на ноги і шукати партнерів на світовому просторі, тому нас чекають часи сумлінної праці та випробувань, але воно того варте. І всім студентам які вагаються чи варто їм приймати участь, я скажу “Так”, не бійтеся нового, пробуйте свої сили, адже це неймовірний шанс який можливо випадає лише раз в житті. І декілька слів від мене та моїх колег.

Артем Рябушенко: «Я був вражений чіткістю організаційних процесів, що зробили нашу адаптацію максимально простою. Крім того, це неймовірна можливість познайомитись з безліччю людей різних національностей, які несуть в собі найрізноманітнішу культуру і традиції.”

Владислав Пінькас: «По-перше, я вражений можливістю підбору предметів для вивчення та розкладу занять. По-друге, я дуже задоволений створеними умовами для взаємодії зі студентами різних культур та національностей, без різних упереджень.”

Антон Галєєв: «Мені дуже сподобалась методика навчання, коли викладач та студенти проводять лекції та семінари у вигляді обговорень та дискусій, де кожен студент має можливість висловитись та обговорити різні питання зі своїми колегами, і в цей час викладач ненав'язливо подає нам теорію свого предмету. В результаті чого всі заняття дуже цікаві та інформативні, і їх хочеться відвідувати знову і знову.”