Участь викладачів БНАУ у презентації сайту Міністерства інформаційної політики «Speak Ukrainian» у МЗС України

22 лютого викладачі української мови як іноземної Тетяна Рудакова та Ольга Будугай взяли участь у презентації сайту з вивчення української мови для іноземців «Speak Ukrainian». Презентація відбулася в Дипломатичній академії при Міністерстві закордонних справ України. Сайт «Speak Ukrainian» виготовлено в 2018 р. на замовлення Міністерства інформаційної політики України на виконання Указу Президента про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови (№156/2018).

На цей захід були запрошені представники посольств та дипломатичних місій в Україні, представники зацікавлених у цьому сайті освітніх установ, навчальних закладів. Кожен ВНЗ України, який надає можливість іноземним громадянам вивчати українську мову, делегував по два викладача-філолога.

Захід почався з виконання гімну України ансамблем бандуристок з дуже гарними голосами. Далі до слова були запрошені державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко, начальник Управління публічної дипломатії МЗС України Сергій Устименко, члени команди фахівців з інформатики, які розробили цю платформу. Вони продемонстрували можливості сайту: тексти на 25 найбільш популярних тем, аудіо супровід діалогів, ряд лексико-граматичних вправ.

Сайт допоможе іноземцям вивчати українську. Українцям же дасть можливість поліпшити знання з англійської мови. Розробники сайту просять користуватися цим продуктом і писати свої побажання щодо його вдосконалення. Потрапити на цю національну платформу з вивчення української мови для англомовних осіб можна за адресою SpeakUkraine.net.

Усім зацікавленим учасникам презентації були вручені запрошення на конференцію з української мови як іноземної в БНАУ. Її проведення заплановано у стінах нашого ВНЗ на 18 квітня 2019 р.

Тетяна Рудакова, канд. філол. наук, доцент кафедри слов’янської філології,
педагогіки та методики викладання БНАУ

Ольга Будугай, канд. філол. наук, доцент кафедри іноземних мов БНАУ