Візит до Поморської академії в м. Слупську

11–12 жовтня проректор з освітньої, виховної та міжнародної діяльності Паска І.М. та начальник відділу зовнішньоекономічної, інвестиційної та роботи з іноземними студентами Боньковський О.А. відвідали Поморську академію в м. Слупську (Польща), де з нагоди початку нового навчального року та інаугурації ректора Збігнєва Осадовського відбувся круглий стіл на тему: «Система освіти в Польщі: структура, управління та фінансування освіти » (доповідач: колишній ректор Поморської академії, проф. Роман Дрозд). У засіданні круглого столу взяли участь народний депутат, в.о голови Комітету з питань науки і освіти О. Співаковський, перший заступник міністра освіти і науки України В. Ковтунець народні депутати Кремінь Т.В., Поплавський М.М., Констанкевич І.М., які виступили в обговоренні порушених питань і відзначили, що багато що з польського досвіду корисно використати в освітньому процесі нашої держави.

Досить цікавими були питання, порушені на засіданні «Освітні реформи Польщі та України: особливості, проблеми, перспективи дошкільної, початкової та середньої освіти» за участю представників шкіл, ректорів, проректорів українських ВНЗ.

До слова, хотілося б відзначити, що у місті Слупську, яке налічує 93 тис. мешканців, загальні витрати на освіту становлять понад 156 млн злотих. Зокрема, на утримання однієї дитини в дошкільному закладі виділяється більше 900 злотих на місяць, у гімназії та в професійних училищах – 800, початкових школах –709, ліцеях –654 злотих на місяць. На сьогодні у Слупську налічується 46 державних та 65 приватних дошкільних закладів та шкіл, в яких навчається більше 13 300 та 4760 дітей і молоді, відповідно.

Також ми зустрічалися з мером та адміністрацією міста Слупськ, відвідали український ліцей імені Т.Г. Шевченка в м. Білий Бор, та поклали квіти до пам’ятника Т.Г. Шевченка.

На сьогодні, в Поморській академії проходять семестрове навчання наші студенти агробіотехнологічного факультету та факультету права і лінгвістки. Тож було приємно зустрітися з ними, почути їхнє враження від побаченого і врахувати деякі побажання у нашій подальшій співпраці з Поморською академією.

На завершення візиту представники нашого університету обговорили з керівництвом академії перспективи подальших наших дій у напрямі навчання студентів з подвійним дипломом.