Вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні на факультеті ветеринарної медицини

Шостий рік поспіль Україна 20 лютого вшановує Героїв Революції Гідності. Цей день був унесений до календаря особливих дат згідно з Указом президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме в ці дні 2014 року, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею. 20 лютого загинуло найбільше активістів Євромайдану. Наступного дня, 21 лютого, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», а під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Плине кача ...», шо стала українським народним реквіємом.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. 105-ти Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури і свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.

Сьогодні вся Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні – людей, які повстали проти несправедливості на захист ідеалів демократії, громадянських прав і свобод, європейського майбутнього нашої країни. Вони були звичайними людьми – науковцями, програмістами, митцями, студентами, вчителями, підприємцями ... І всі вони віддали найдорожче – життя, аби ми могли жити у новій, вільній та демократичній державі.

Факультет ветеринарної медицини Білоцерківського НАУ теж долучився до вшанування пам’яті загиблих героїв. Викладачі та студенти провели загальний захід у корпусі № 8 та у групах (корпуси № 9 та № 10) з хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіалу Героям Небесної Сотні. Наша пам’ять, шана і слава героям!

Сахнюк В.В., декан ФВМ

Соловйова Л.М., Тишківський М.Я., заступники