ENG | УКР |

Юридична Клініка «Право і практика» Білоцерківського національного агарного університету обєднує юридичну спільнону!

 

У Правовому клубі "PRAVOCATOR" в м. Києві відбулася "Робоча майстерня для юридичних клінік ". Кліницисти  7 юридичних клінік центрального регіону України, викладачі факультету права та лінгвістики, відомі правовики та експерти разом з партнерами та експертами розробляли  «Мапу взаємодії юридичних клінік зі стейкхолдерами». «Мапа» має стати практичним інструментом і буде використовуватись як дороговказ для юридичних клінік на шляху побудови успішної міжсекторальної співпраці усіх учасників системи надання безоплатної правової допомоги.

Обговорили болючі питання: посилення юридичного клінічного руху та його «трендування», аналіз стейкхолдерів та їх інтересів, дослідження українського ринку провайдерів безоплатної правової допомоги. Дискутували про популяризацію юридичних клінік у громадах, співпрацю з органами влади та місцевого самоврядування, стандарти роботи та моніторинг результатів.

Директор Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Олексій Бонюк наголосив на основних принципах подальшого розвитку юридичних клінік, Євген Полтенко представив «Мережу правового розвитку» і відкрив нові горизонти співпраці, Микола Сіома вказав на «зони розвитку». Також у заході взяли участь представники Міністерства юстиції України, громадських правозахисних організацій Київщини, ГС «Асоціація Громадських радників України».

Цікавим були обговорення організаційної спроможності та фінансування юридичних клінік, зацікавленості роботи студентів у клініках, використання навчальних платформ для саморозвитку та інше.

Workshop дав можливість розглянути проблеми і знайти шляхи їх вирішення, побачити майбутнє українських юридичних клінік, знайти способи використання сучасних новітніх технологій, які б спрощували пошук ефективних рішень та вдосконалювали якість надання безоплатної правової допомоги.

В цілому, юридичні клініки - це не лише самореалізація для студентів у поєднанні теорії з практикою сьогодні, а й спроможність отримати кваліфіковані кадри на юридичному ринку праці завтра.

Захід проводиться в межах проекту «Посилення регіональної та міжсекторальної співпраці юридичних клінік Київщини», який реалізує ЮК «Право і практика» БНАУ за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» та підтримки Асоціації юридичних клінік України.