З екскурсією до Умані

 

В рамках навчальної практики з квітникарства студенти ІІІ курсу спеціальності «Садово-паркове господарство» Білоцерківського НАУ під керівництвом доцента Іщук Л.П. і куратора Філіпової Л.М. відвідали м. Умань. Розпочали екскурсію з Уманського Національного університету садівництва, де зустрілися з професором кафедри лісового господарства В.П. Шлапаком та доцентом Г.П. Іщук. Студенти оглянули матеріальну базу кафедр садово-паркового і лісового господарства УНУС. Найбільшу зацікавленість викликали оранжереї університету збудовані за часів заснування парку «Софіївка», де представлена колекція сортів лимонів, актинідія, мушмула, пальми, гранати тощо. Також в оранжереї відкрита виставка плазунів, яка викликала великий інтерес у студентів.

Продовжилась екскурсія у всесвітньовідомому Національному дендрологічному парку «Софіївка» НАН України, де познайомилися з колекцією квітниково-декоративних рослин відкритого ґрунту, що нараховує 1200 видів, форм, сортів і культиварів та асортиментом рослин в оранжереї парку, де також  представлено 1200 видів і форм декоративних рослин закритого ґрунту. Цікавою і змістовною виявилася екскурсія по історичній частині «Софіївки» під керівництвом екскурсовода Шиф Катерини. Студенти також оглянули моносади бузку, троянд, хвойних рослин.

У другій половині дня студенти відвідали історико-культурний заповідник «Стара Умань», де спустились у підземелля Василіанського монастиря, познайомилися з виставкою декоративно-прикладного мистецтва викладачів і студентів Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини та побували у світлиці і на майстер-класі у гончара діда Панаса.

Кульмінацією подорожі стало вечірнє відвідання комплексу фонтанів на суші «Перлина кохання», лазерне шоу якого переглянули студенти.

                                                                              Любов Іщук, доцент