Знай наших: Подарунки від знаних випускників БНАУ

По великому рахунку наші випускники це, так би мовити, наша продукція. Тому їхні успіхи у праці, їх нагороди, їх почесні звання – це певною мірою і досягнення колективу університету. У 1954-1959 роках в Білоцерківському сільськогосподарському інституті на агрономічному факультеті навчався Чернишенко Володимир Ілліч. Чернишенко В.І. народився 8 травня 1937року у селі Роток поблизу Білої Церкви. Згодом село приєднали до міста. Його батьки були простими робітниками. Батько Володимира Ілліча був безграмотним, однак мріяв, аби хоч один з його п’ятьох дітей мав освіту, і неодмінно став… начальником. Діти здійснили мрію свого батька. Вивчилися всі. А Володимир, найстарший серед них, і справді став гордістю родини. Після закінчення вечірньої школи Володимир Чернишенко вступив до Білоцерківського сільськогосподарського інституту. Обрав агрономію, про що ні разу не пожалкував. Тому, що до сьогоднішнього дня вважає, що у промисловості все практично зарегламентовано — наприклад, прописані процеси обробітку металу, а в сільському господарстві – ні. Тут постійно до всього треба творчий підхід. І погоджується з словами одного відомого академіка, який порівнював сільське господарство з грою в шахи. Білими увесь час починає природа, агроном грає чорними. І практично постійно виграє. Звісно, якщо він думає. Закінчивши БЦСГІ молодий, знаючий випускник отримав направлення до радгоспу в Баришівському районі Київської області на посаду агролісомеліоратора. Через 8 місяців потому тямущого спеціаліста призначили керівником відділку. Маючи крепкі знання, отримані в стінах Білоцерківського СГІ, Володимир Ілліч за три роки вивів свій осередок у "середняки". Молодого керівника відділку помітили і невдовзі призначили на посаду головного агронома. За шість років напруженої роботи він зумів вивести господарство в розряд найкращих у районі. У 1968 році він став директором відстаючого радгоспу "Красилівський" та Богданівської птахофабрики. Під його керівництвом за декілька років господарство піднялося в розвитку і вперше стало прибутковим. Про Чернишенко заговорили, до його думки почали прислухатися і у 1974 році наказом міністра плодоовочевого господарства УРСР призначили на посаду заступника директора, а у 1975 році – директором Дарницького тресту овоче-молочних радгоспів Київської області. Володимир Ілліч не любить монотонної праці, і головне для нього – це бачити результати своєї роботи. Тому свого часу відмовився від роботи у міністерських кабінетах. Хоча й без цього не обійшлося. Певний час він працював в урядових структурах. Але як тільки надходила пропозиція займатися саме виробництвом – погоджувався без роздумів. Не дивлячись, що й зарплата міністерського чиновника була набагато вищою, та й графік роботи суттєво був би й іншим, більш внормованим. У 1981 році Володимир Ілліч став директором Калинівського радгоспу-комбінату "Тепличний" Броварського району Київської області. Власне, він його і будував. Від того часу і до сьогоднішнього дня він 36 років беззмінно і успішно ним керує. Володимир Чернишенко вклав багато знань і зусиль на розвиток даного тепличного господарства. За майже чотири десятиліття підприємство не зупинялося ні на день, постійно нарощуючи і вдосконалюючи виробництво, постійно маючи прибуток. Нині Відкрите акціонерне товариство "Комбінат "Тепличний" – один з основних постачальників екологічно чистих овочів захищеного ґрунту для населення. Указом Президента України від 23 листопада 2009 року за визначні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку сільського господарства, впровадження прогресивних технологій та передових форм господарювання, багаторічну самовіддану працю Володимиру Іллічу Чернишенко присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави. Володимир Ілліч – це приклад втілення української мрії, коли хлопець із бідної робітничої сім`ї, залишившись без батька, з 15-ти років розпочав свій трудовий шлях, зумів стати успішним сучасним українським бізнесменом. В щоденній роботі Володимир Ілліч не забуває за свою Альма – матер, в якій він здобув прекрасну професію агронома та яка дала йому путівку в життя. Він постійно згадує викладачів, однокурсників і студентські роки, цікавиться життям та успіхами БНАУ та допомагає і словом, і ділом. Нещодавно в дарунок від Чернишенка В.І. наукова бібліотека БНАУ отримала 30(!) новеньких, ще пахучих типографською краскою підручників «Сучасні технології овочівництва відкритого грунту», одним із авторів яких він являється. В даному підручнику висвітлені сучасні технології вирощування овочевих культур у відкритому грунті, докладно викладається промислова технологія крапельного зрошування для вирощування різних сільськогосподарських культур. В книзі викладено багато з того, що Володимир Ілліч впроваджує в своєму господарстві. Він надіється, що даний підручник стане в нагоді тим, хто вчиться на агронома в стінах рідного БНАУ, хто бажає стати справжнім спеціалістом і кого він чекає в своєму комплексі.

Бачинська Н.А., в.о.директора наукової бібліотеки