Зустріч координаторів Інформаційних центрів Європейського Союзу в Україні

Упродовж 29-30 березня на базі Інформаційного центру ЄС при ЛНУ ім. Івана Франка відбувалася щорічна зустріч координаторів Інформаційних центрів Європейського Союзу в Україні на якій були присутні координатори із Києва, Дніпра, Луцька, Тернополя, Херсона, Одеси, Івана-Франківська, Маріуполя, Чернівців, Сум, Вінниці, Острога, Ужгорода, Харкова та Чернігова. Інформаційний центр при Білоцерківському національному аграрному університеті представляла в.о. директора Наукової бібліотеки, координатор ІЦ БНАУ Неля Бачинська.

Такі зустрічі проходять в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні». Завдяки серії інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів), які Представництво ЄС в Україні проводить протягом року по всій Україні, компанія реалізує основну мету – поширити європейські цінності та підвищити рівень обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною і ЄС, а також надання допомоги університетам та дослідницьким центрам у навчанні студентів та проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції і сприяння участі студентів в дебатах з європейських питань.

Під час урочистого відкриття заходу декан факультету міжнародних відносин Університету, Надзвичайний і Повноважний Посол України, Маркіян Мальський зазначив, що діяльність Інформаційних центрів є вагомою складовою європейської інтеграції України. Адже у час агресивних інформаційних кампаній суспільству надзвичайно важливо розуміти ті процеси, які насправді відбувається у ЄС та світі.

Ключовим моментом події стала зустріч із Головою Представництва ЄС в Україні Хюґом Мінґареллі, який звертаючись до координаторів Інформаційних центрів, наголосив, що у їхній особі Європейський Союз бачить ключових гравців у справі реформування нашої держави.

За його словами, у своїй діяльності Інформаційні центри повинні в основному орієнтуватися на молодь, але також бути відкритими для усього суспільства і засобів масової інформації. Посол ЄС переконаний, що сьогодні надзвичайно важливо розповідати якомога більше про Європейський Союз, його діяльність, основні цілі.

«Суспільство в Україні особливо активне і Представництво ЄС вітає тісну співпрацю із громадськими об’єднаннями, які поділяють ідеали та цілі Європейського Союзу», – зазначив Хюґ Мінґареллі.

Також посол наголосив, що Європейський Союз робить усе можливе для того, щоб допомогти Україні зберегти суверенітет і територіальну цілісність. Окрім того, ЄС підтримує реформи в Україні і процес створення соціально орієнтованої ринкової економіки.

Зараз у Європейського Союзу є численні програми, орієнтовані на проведення реформ в енергетичній та судовій сфері, боротьбу з корупцією, розвиток підприємницької діяльності. За словами Хюґа Мінґареллі, одним із основних завдань Інформаційних центрів є донесення інформації про ці програми до суспільства.

Учасники поставили власні запитання пану послу та отримали вичерпні відповіді.

Керівник парламентської експертної групи з євроінтеграції Денис Черніков дискутував із учасниками щодо майбутніх відносин України і ЄС та надав відповіді на запитання про можливості стажування наших студентів в представництвах та безпосередньо в Верховній Раді.

Кординатори ознайомилися з програмою, інформаційними матеріалами та ресурсами Представництва, які презентувала Ірина Стаднійчук, документаліст відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні, та обговорили потенційні напрямки співпраці та проведення спільних заходів Інформаційних центрів і Представництва.

Учасники зустрічі також мали нагоду почути про можливості для молоді в рамках програм ЄС (Еразмус+, Горизонт 2020, Creative Europe).

В рамках робочої зустрічі відбулося знайомство з новими координаторами Інформаційних центрів ЄС, які розпочали свою роботу нещодавно Цікаво і якісно пройшли презентації річних звітів Інфоцентрів за 2016 рік. Координатори обмінювалися свіжими ідеями та досвідом, а також окреслювали та планували роботу центрів на 2017 р., та обговорили пропозиції проведення Днів Європи в Україні на цей рік.

Важливою частиною заходу став тренінг від спеціаліста з комунікацій Олександра Кульчицького, який представив свою формулу успіху в комунікаціях і розповів як змусити інформацію працювати на себе.

На завершення учасники зустрічі підбили підсумки, поділилися своїми враженнями, залишили свої відгуки та побажання в оціночній анкеті.