Пілотний проект з дуальної освіти

В рамках пілотного проекту по дуальній освіті між Білоцерківським НАУ та ТОВ «Земля і воля» Бобровицький район Чернігівська область було заключено договір про підготовку студентів спеціальності 201 – «Агрономія». На даний час в господарстві проходять практичну підготовку студенти: Шостак Андрій, Повага Дмитро та Лук’янчук Сергій, під чітким керівництвом генерального директора Яковишина Леоніда Григоровича та його першого заступника Нестерука Василя Сергійовича, які протягом 20 років керують господарством, що за обсягом земельного банку займає 51 місце в рейтингу «Топ 100 латифундистів України».

Основне завдання дуальної форми навчання є усунення основних недоліків традиційних форм і методів навчання майбутніх кваліфікованих робітників, подолання розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом, та підвищення якості підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням вимог роботодавців у рамках нових організаційно-відмінних форм навчання.

Теоретична частина підготовки фахівця проходить на базі освітньої установи, а практична — на робочому місці. Студенти поєднують навчання та стажування на підприємстві. При цьому підприємства здійснюють замовлення освітнім установам на конкретну кількість фахівців певної спеціальності, працедавці беруть участь у формування навчальної програми. Зі свого боку роботодавці можуть мати різні форми співучасті у підготовці фахівців — повністю оплачують навчання; закуповують необхідне обладнання; покривають всі видатки, пов'язані з процесом їх виробничого навчання; виплачують грошові винагороди учням за використання їхньої праці тощо.

Зі слів Василя Сергійовича «Студенти, які сьогодні проходять навчання з дуальної освіти в господарстві, мають високий рівень знань, що дає їм можливість успішно проходити практичне навчання за дуальною освітою. База знань, які сьогодні надає університет, відповідає вимогам сьогодення. Мені приємно,  що я як випускник Білоцерківського ВУЗу сьогодні приймаю участь у підготовці та становленні майбутнього агронома.

Василь Сергійович Нестерук  усе своє трудове життя присвятив роботі на землі. Після закінчення Білоцерківського сільськогосподарського інституту очолив рослинницьку галузь Бобровицького радгоспу технікуму.  За роки незалежності господарство кілька разів реорганізовувалося. Тепер це ТОВ «Земля і воля». Змінилася і посада: був головним агрономом, став першим заступником генерального директора. Незмінними лишилися тільки обов'язки – дбайливо і розумно господарювати на землі.

Василь Сергійович побував у багатьох країнах Європи та за океаном.  Вивчав там передові технології в сільськогосподарському виробництві та переробній галузі. Нині господарство «Земля і воля», в якому він працює є лідером галузі за 2010 рік за критеріями: обсяг реалізованої продукції, продуктивність праці, чистий прибуток і заробітна плата. А ще – одним із найбільших виробників зерна в Україні. Головний лозунг Василя Сергійовича : «Перетворимо Україну на світову житницю» !!!

Керівництво Білоцерківського національного аграрного університету та агробіотехнологічного факультету щиро вдячні генеральному деректору  Яковишину Леоніду Григоровичу та Нестеруку Василю Сергійовичу за активну участь у підготовці висококваліфікованого фахівця аграрного сектору. Та вітають весь колектив ТОВ «Земля і воля» з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим.