Наукова діяльність | Кафедри паразитології та фармакології

Антіпов А.А. Вивчення розповсюдження, вікової та сезонної динаміки кишкових нематодозів (параскароз, оксіуроз, стронгілятози) сільськогосподарських тварин.

Авраменко Н.В. Вивчення окремих параметрів фармакокінетики та фармакодинаміки вітчизняних антигельмінтиків групи макроциклічних лактонів, бензимідазолу та комплексних препаратів за паразитозів сільськогосподарських та домашніх тварин.

Артеменко Л.П. Удосконалення та впровадження в практику ветеринарної медицини комплексної програми боротьби з трихінельозом.

Гончаренко В.П. Вивчення розповсюдження, вікової та сезонної динаміки кишкових нематодозів (параскароз, оксіуроз, стронгілятози) сільськогосподарських тварин.

Козій Н.В. Вивчення окремих параметрів фармакодинаміки, фармакотерапії препаратів із групи НПЗП, ефективності фермакопрофілактики та фармакотерапії паразитарних захворювань з використанням сучасних протипаразитарних препаратів. Вивчення питань, що стосуються добробуту сільськогосподарських тварин..

Соловйова Л.М. Вивчення питань епізоотології паразитарних хвороб собак та розробка ефективних заходів боротьби з ними.

Підборська Р.В. Вивчення питань фармакокінетики і фармакодинаміки окремих груп антибіотиків, нестероїдних протизапальних та озоновмісних засобів, речовин патогенетичної дії за хвороб тварин різного ґенезу, вивчення каренції ветеринарних препаратів з метою забезпечення безпеки тваринної продукції та впровадження результатів даної роботи у навчальний процес.

Шаганенко В.С. Фармакологічна корекція запальних процесів у тварин різноманітної етіології,  фармакокінетики і фармакодинаміки окремих груп антибіотиків, та антигельмінтиків та методів визначення їх залишків у продукції тваринництва.

Бахур Т.І. Вивчення питань поширення, патогенезу та профілактики ендо- та ектопаразитозів домашніх м’ясоїдних; розробка ефективних схем лікування тварин за цих захворювань.

Перший крок до вищої освіти

Студенти відділення ветеринарної медицини технолого-економічного коледжу Білоцерківського національного аграрного університету, групи В-31, разом із керівниками навчальної практики Єрохіною О.М., Харченком А.В. відвідали кафедру паразитології та фармакології Білоцерківського національного аграрного університету. Під керівництвом завідуючого кафедри, кандидата ветеринарних наук, доцента Антіпова Анатолія Анатолійовича провели гельмінтокопрологічні дослідження фекалій свиней та коней (методами Дарлінга у модифікації Котельникова Г.О. та Хрєнова В.М. з використанням насиченого розчину гранульованої аміачної селітри з щильність 1,3, Бермана-Орлова) і виявили яйця збудників аскарозу, езофагостомозу та личинок стронгілідозів.

Кандидат ветеринарних наук, доцент кафедри паразитології та фармакології Артеменко Людмила Павлівна провела екскурсію музеєм паразитології та ознайомила з сучасними методами зажиттєвої та післязабійної діагностики небезпечного зоонозу-трихінельозу.

Завдяки цікавим розповідям, підкріпленими великою кількість наочного матеріалу, ми закріпили пройдений матеріал, а також дізналися чимало нового із розроблених досліджень науковців Білоцерківського національного аграрного університету.

Староста групи В-31 ТЕК БНАУ Шевчук Євгенія.

Хто не знає своєї історії - той не вартий свого майбутнього

Студенти 1 групи 1 СП (Б) курсу відвідали музей нашого університету. Екскурсія мала на меті ознайомити студентів з історією створення університету, становлення зараз існуючих факультетів, і, насамперед факультету ветеринарної медицини. Зібравшись завчасно всією групою в холі головного корпусу та дочекавшись свого куратора, ми піднялись до невеличкої кімнатки, яка на першій погляд не привертала до себе ніякої уваги. Там нас уже очікувала Олена Володимирівна (завідувач музею) і наш екскурсовод, а також просто гарна, тендітна та приємна жінка. І так, наша екскурсія почалась, можна сказати, з першої цеглинки розбудови університету, із самого початку історії його заснування.

Під час екскурсії ми дізнались, що БНАУ, як навчальний заклад має глибоке коріння та бере свій початок з 1630 р. З особливим захватом ми слухали історію виникнення факультету ветеринарної медицини. Можна продовжувати безкінечно, розповідь дійсно захоплююча. А найцікавіше те історія на цьому не закінчуватиметься. Тому що ми, студенти, самі її створюємо, залишаємо про себе пам’ять, кожен по своєму. Пам’ять, яка і продовжує писати цю історію.

Ця година проведена в музеї, пролетіла як одна мить, але залишилась у пам’яті кожного.  Найбільше нас вразило те, що на перший погляд така маленька кімнатка, але вона містить пам’ять про велику історію з неоціненим значенням. І кожен, виходячи з цієї кімнати був по своєму вражений. Це враження не можливо навіть виразити у словах.

Всі ми були дуже задоволені екскурсією та вдячні працівникам музею, які розповіли нам історію університету.

Ганна Сова та Віра Ніколаєнко – за дорученням студентів групи