Науковий онлайн-семінар «Посилення потенціалу університетів для започаткування та участі у розробці кластерів на принципах інновацій та сталості»

10 листопада в рамках проекту Еразмус+ КА2 UniCluD відбувся науковий онлайн-семінар «Посилення потенціалу університетів для започаткування та участі у розробці кластерів на принципах інновацій та сталості».

З вітальним словом до учасників семінару виступили ректор Білоцерківського національного аграрного університету, академік НААН, д-р. екон. наук, професор. А.С. Даниленко та директор Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти Т.Д. Іщенко.

Національний координатор проекту Л.О. Степура розповіла про проект та залучення європейського досвіду до розвитку кластерних ініціатив в Україні, роль і місце ВНЗ у кластері.

Про концесію водних об’єктів, як ефективну форму використання водойм для аквакультури, доповів директор бюджетної установи «Методично-технологічний центр з аквакультури» Державного агенства рибного господарства України Ю.Є. Шарило.

Доповідь О.М. Варченко, д-р екон. наук, проректора з наукової та інноваційної діяльності БНАУ, була присвячена питанням інтеграції науки та бізнесу як пріоритету проекту UniCluD.

Д-р вет. наук, зав. кафедрою іхтіології та зоології БНАУ, Н.Є. Гриневич зробила презентацію з питань використання систем замкнутого водопостачання в індустріальній аквакультурі.

Про пріоритети та перспективні можливості у підготовці магістрів та доктора філософії економічного профілю доповів декан економічного факультету, д-р екон. наук, І.М. Паска.

Декан екологічного факультету, д-р с.-г. наук О.М. Мельниченко поділився досвідом навчання за фахом "Водні біоресурси та аквакультура" на екологічному факультеті.

Один із стейкхолдерів проекту менеджер ТОВ «Сквира племоб`єднання» О.Л. Гейко поділився своїми думками щодо можливості розширення напрямів співпраці із закладами вищої освіти у рамках реалізації проекту UniCluD.