Новини | Кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур

10 квітня 2024 р. відбувся фаховий науковий семінар із публічною презентацією та обговоренням наукових результатів дисертаційних досліджень аспірантки кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур Самойлик Майї Олександрівни на тему: «СЕЛЕКЦІЙНА ЦІННІСТЬ ВИХІДНОГО МАТЕРІАЛУ TRITICUM AESTIVUM L. СТВОРЕНОГО ЗА ГІБРИДИЗАЦІЇ РІЗНИХ ЕКОТИПІВ» за спеціальністю 201 «Агрономія». Науковий керівник: кандидат с.-г. наук, доцент Лозінський М.В.

08.04.2024 р. відбулося відкрите практичне заняття асистента кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур Філіцької О.О. для здобувачів 4 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП "Агрономія" з дисципліни "Основи біотехнології рослин"

28 березня 2024 р. на базі кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Аграрна освіта і наука: досягнення та перспективи розвитку». Захід був присвячений С.П. Васильківському та М.Я. Молоцькому, видатним вченим, засновникам наукової школи з селекції та насінництва пшениці і картоплі.

Співорганізатори заходу: Міністерство освіти і науки України, Словацький університет сільського господарства (Словаччина), Дрезденський університет прикладних наук (Німеччина), Чеський університет природничих наук (Чехія), Миронівський інститут пшениці імені В. М. Ремесла НААН України, Білоцерківська дослідно-селекційна станція ІБКіЦБ НААН України та Інститут картоплярства НААН України.

Із вступним словом до учасників звернулися проректор з наукової та інноваційної діяльності Білоцерківського НАУ О. М. Варченко та декан агробіотехнологічного факультету В. С. Хахула. У роботі конференції взяли участь науковці, фахівці науково-дослідних організацій, викладачі, аспіранти, докторанти та студенти.

Обговорення важливих питань проводилося на секційному засіданні у онлайн форматі.

27.03.2024 р. відбулася відкрита лекція доцента кафедри генетики селекції і насінництва сільськогосподарських культур Сабадин В.Я. для здобувачів 3 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП "Агрономія" з дисципліни "Селекція та насінництво польових культур'

25-27 березня 2024 р. відбувся парад вибіркових дисциплін для здобувачів 1-3 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОП Агрономія, де науково педагогічними працівниками кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур було презентовано вибіркові дисципліни на 2024-2025 навчальний рік.

20.03.2024 р. відбулася гостьова лекція Броннікової Лариси Іванівни, молодшого наукового співробітника Інституту фізіології рослин і генетики НАН України для здобувачів вищої освіти ОП "Агрономія" на тему: "Клітинні технології та тканинна інженерія: проблеми та перспективи".

21 березня 2024 р. на кафедрі генетики, селекції і насінництва відбулася відкрита лекція доцента кафедри Сидорової Ірини Марківни з дисципліни "Технологічна експертиза продукції овочівництва та плодівництва" на тему: "Фактори, що впливають на зберігання плодів та овочів".

12 березня 2024 року НПП кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур агробіотехнологічного факультету БНАУ відвідали семінар «Agro trend forum 2024”. Де ознайомилися із новітніми аспектами систем захисту сої від компанії Хімагромаркетинг; ефективними технологіями живлення від компанії ICL; ефективною передпосівною підготовкою ґрунту від компанії NFM; технологією якісного внесення засобів захисту рослин РКД від компанії Lencher.

6 березня 2024 року спеціалізована вчена рада ДФ 27.821.019 Білоцерківського національного аграрного університету Міністерства освіти і науки України у складі голови: доктора с.-г. наук, професора Грабовського М.Б., рецензентів: доктора с.-г. наук, професора Карпук Л. М., кандидата с.-г. наук, доцента Дубовик Н.С., опонентів: доктора с.-г. наук, старшого наукового співробітника Кириленко В. В. і доктора с.-г. наук, старшого наукового співробітника Марченко Т.Ю., на підставі прилюдного захисту дисертації Філіцької Олександри Олександрівни на тему:«Добір батьківських форм для створення вихідного матеріалу пшениці м’якої озимої адаптованого до умов Лісостепу України» прийняла рішення про присудження їй ступеня доктора філософії з галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство» за спеціальністю 201 "Агрономія". Науковий керівник Лозінський Микола Владиславович, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, завідувач кафедри генетики, селекції і насінництва сільськогосподарських культур.

06.03.2024 р. відбулася гостьова лекція "Методи та напрями селекції пшениці озимої в Миронівському інституті пшениці імені В.М. Ремесла" Кириленко Віри Вікторівни - заступниці директора з наукової роботи адміністративно управлінського відділу Миронівського інституту пшениці імені В. М. Ремесла НААН України, доктора сільськогосподарських наук, старшого наукового співробітника для здобувачів ОП "Агрономія" .

04.03.2024 р. відбулося відкрите, вступне заняття до майстер-класу по обрізуванню плодових дерев у ботсаду БНАУ доцентки кафедри генетики, селекції і насінництва Шубенко Л.А. та асистента Юрченко А.І. для студентів 2-го курсу агробіотехнологічного факультету.