Потужності освітнього механізму: напрацювання та досягнення в умовах боротьби за мир в Україні!
Білоцерківський національний аграрний університет – сучасний освітньо-науковий центр на Київщині, один із лідерів аграрної вищої освіти. Більше двох місяців в умовах боротьби за волю та єдність рідної України колектив університету попри все продовжує виконувати свою головну освітянську місію та долучається до благодійних справ.
Дистанційно та офлайн на чолі з ректором Оленою ШУСТ проходять наради з керівництвом університету та засідання Вченої ради, де розглядаються і ухвалюються рішення задля безперервної роботи закладу за усіма напрямами.
З 14 березня університет відновив навчальний процес у дистанційній формі відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України. На усіх факультетах освітні послуги надаються у повному обсязі відповідно до змісту освітніх програм і навчальних планів. Колектив БНАУ з розумінням ставиться до студентів, залишаючи в пріоритеті безпеку кожного.
Здобувачам, які не мають технічних можливостей долучатися до онлайн-занять, дозволено виконувати завдання за індивідуальним графіком, самостійно опановувати лекційний матеріал. Студентам усіх курсів і аспірантам доступні навчальні матеріали на платформі Moodle і на електронних ресурсах бібліотеки БНАУ (електронному каталозі, інституційному репозитарії). Деканатами корегуються форми атестації випускників бакалаврату.
В особливих умовах сьогодення науковці Білоцерківського НАУ не припиняють виконання науково-дослідних робіт згідно з державними та ініціативними науковими тематиками. З початку року науковцями факультетів БНАУ було подано 7 заявок на винахід до Укрпатенту. Не знижується й їх публікаційна активність – здійснено набір наукових статей до чергових випусків наукових періодичних видань БНАУ: «Економіка та управління АПК», «Науковий вісник ветеринарної медицини», «Агробіологія», «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва». За лютий-березень 2022 року міжнародними наукометричними базами, зокрема Scopus та Web of Science, було проіндексовано 17 статей науковців університету.
Нині світове наукове співтовариство посилило інформаційну підтримку українських науковців. З березня 2022 року для науковців університету продовжено термін дії віддаленого доступу до ресурсів повнотекстової електронної бази даних на платформі ScienceDirect компанії Elsevier. З 6 квітня надано безкоштовний доступ до платформи Research4Life, на якій потужні видавничі компанії (Elsevier, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та ін.) розміщують повнотекстові електронні ресурси.
У березні та квітні відбувся обмін науковими досягненнями на всеукраїнських і міжнародних науково-практичних інтернет–конференціях, організованих Білоцерківським НАУ: «Актуальні проблеми права в умовах сучасних викликів», «Сучасні виклики і актуальні проблеми лісівничої освіти, науки та виробництва», «Аграрна освіта та наука: досягнення і перспективи розвитку».
Не припиняється й освітній процес для здобувачів ступеня доктора філософії за 7 освітньо-науковими програмами, 4 з яких вже акредитовано НАЗЯВО. Нині гаранти та групи зі змісту якості освіти проводять оновлення змісту ОНП зі спеціальностей «Агрономія», «Екологія», «Менеджмент» відповідно до затверджених стандартів вищої освіти.
Упродовж березня і квітня НАЗЯВО було ухвалено рішення про акредитацію освітніх програм за спеціальностями «Геодезія та землеустрій» та «Садово-паркове господарство», що підтвердило високий професіоналізм колективу агробіотехнологічного факультету в освітній діяльності. Нині факультет продовжує підготовку до міжнародної акредитації ОП за спеціальністю «Агрономія».
Після успішного проходження європейської акредитації фахівці факультету ветеринарної медицини БНАУ нарощують матеріально-технічну базу, продовжують модернізувати навчальні програми та навчально- методичне забезпечення з підготовки лікарів ветеринарної медицини відповідно до міжнародних стандартів.
Окрім освітнього процесу, на факультеті не припиняє свою роботу Міжкафедральна навчальна ветеринарна клініка. З перших днів війни викладачі та студенти надавали лікувальну допомогу тваринам за зверненнями громадян, було організоване чергування викладачів на факультеті та у клініці.
Нині продовжується прийом пацієнтів, працює апарат ультразвукової діагностики, рентген-кабінет, лабораторії, операційні. Є можливість лікувати тварин в умовах інфекційного стаціонару, налагоджено співпрацю з волонтерськими організаціями для прихистку безхатніх тварин, їх перетримки, лікування та стерилізації.
Фахівці ФВМ спільно з Державною ветеринарною службою проводять тваринам по всьому місту сезонні щеплення проти сказу та щодня щеплюють тварин у Кабінеті для щеплень клініки.
Упродовж останніх двох місяців перед Навчально-виробничим центром постало важливе для усіх вітчизняних аграріїв завдання – піклування про продовольчу безпеку країни. Підприємство повністю підготовлено до весняно-польових робіт і вчасно проводить посівну кампанію 2022 року. Уже посіяна яра група культур (яра пшениця, овес), триває посів соняшнику та здійснюється підготовка ґрунтів до сівби кукурудзи на силос і зерно, сої.
Колективом агробіотехнологічного факультету навесні було закладено яблуневий сад, а також посіяно овочеві культури.
Продовжують свою роботу й фахівці молочно-товарної ферми, птахоферми, вівце та конеферми. Не зупинялося також виробництво молочної продукції та м’яса.
Окрім фахової діяльності, колектив Білоцерківського НАУ долучається й до волонтерських справ і різнобічної підтримки ЗСУ та мирних громадян в непростий для всієї країни час. За ініціативи викладачів та співробітників було зібрано та перераховано кошти на підтримку Збройних Сил України. Колективи факультетів готували їжу та надавали речі побратимам і студентам, які не мають змоги дістатися своїх міст. Для переселенців з Київської області було надано кімнати в гуртожитках університету.
Викладачі та аспіранти, які наразі знаходяться за кордоном за програмами академічної мобільності, ініціюють проведення інформаційних кампаній для міжнародної спільноти та долучаються до збору благодійної допомоги українському народові.
Соціально-гуманітарним факультетом започатковано проєкт «Війна в Україні: виклики для населення та способи їх подолання», який спрямований на підтримку та формування імунітету населення в умовах війни. Не лише студенти, але й усі охочі можуть долучатися до онлайн-трансляцій задля відновлення життєвого ресурсу.
«У часи важких випробувань для нашої країни я безмежно вдячна колективу університету за згуртованість, відповідальне виконання своїх професійних і громадянських обов’язків. Кожен з колег залучає всі можливі ресурси для максимальної ефективності навчального процесу. Механізм функціонування університету не уповільнився, ми впевнено продовжуємо допомагати молоді здобувати якісні знання задля їх успіху у майбутньому. Не залишаємося осторонь й добрих справ, адже не існує в нашому сьогоденні чужої біди. Усіма можливостями допомагаємо та підтримуємо. Рівень відповідальності перед закладами освіти наразі лише виріс, адже ми готуємо спеціалістів, які будуть причетні до написання нової історії нашої країни. Разом до перемоги!» – ректор Олена ШУСТ